EN|RU|UK
 Політика України
  3908  24

 Зміни до Бюджетного кодексу ставлять під загрозу функціонування закладів освіти, медицини та соціальної сфери, - "Самопоміч"

Кабмін заявляє, що ухвалення змін до Бюджетного кодексу є надзвичайно важливим, адже в ньому закладаються зміни у фінансуванні освіти, медицини та соціальної сфери, які стимулюють реформи і продовжують курс на децентралізацію і збільшення відповідальності і повноважень на місцях. Однак фракція "Об'єднання "Самопоміч" має суттєві зауваження до законопроекту, адже місцеві бюджети не витримають перекладеного на них навантаження, а отже функціонування шкіл, лікарень і соціальні виплати будуть під загрозою.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби фракції "Самопоміч", передає Цензор.НЕТ.

"Так, відповідно до змін, місцевим бюджетам передають делеговані повноваження щодо відшкодування пільг, але місцеві органи виконавчої влади позбавлені права визначати те, в який спосіб та в якому розмірі здійснювати ці відшкодування, і не мають на це коштів. Отож, впровадження цієї норми призведе до неможливості відшкодування пільг через відсутність повноважень та відсутність місцевих ресурсів", - відзначають у "Самопомочі".

Також читайте: Уряд пропонує на 90% збільшити фінансування культури у 2017 році

Щодо освіти, то усі видатки, пов'язані з утриманням шкіл, окрім заробітної плати освітянам, перекладаються на місцеві бюджети. "Питання, чи буде в малих містах і районних центрах у школах опалення, освітлення, інвентар, прибиральниці та загалом матеріальне забезпечення? Тобто, держава Конституцією визначає право людини на освіту як загальнодержавну гарантовану послугу, а перекладає ці видатки на місцеві бюджети?" - наголошує народний депутат Ірина Сисоєнко.

Читайте також: Рада передала місцевій владі відповідальність за стан автомобільних доріг місцевого значення

Також із місцевих бюджетів будуть оплачуватись комунальні послуги та енергоносії для медичних закладів. "Фактично місцеві бюджети будуть неспроможні дозволити собі утримання великих міських лікарень, особливу загрозу вбачаю для районних лікарень, які залишаться без тепла та світла. На ці видатки немає джерела доходу, і вони будуть з'їдати бюджети розвитку", - додає народний депутат.

Відтак, зміни до Бюджетного кодексу спричинять серйозну невідповідність між повноваженнями місцевого самоврядування та ресурсами, необхідними для їх виконання. Позиція фракції "Об'єднання "Самопоміч" полягає у тому, що передача повноважень має здійснюватися лише із забезпеченням додаткових компенсаторів та джерел надходжень.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n418202
VEhrNGRrdzVRM2d3V1RkUmRFNURNakJNV0ZKbmJucFJkRGxEZHpCTWNsRjJkRU01Wms1RGFEQk1SRkYyVGtNck1Fd3ZVWFowUXpnd1dtSlNhSGM5UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору