EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  34693  604

 Депутати закликали демократичний світ визнати Голодомор геноцидом українського народу. "Опоблок" не дав жодного голосу

Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому проект постанови № 3525 про звернення до демократичних держав світу про визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, за відповідне рішення проголосували 233 народні депутати.

Перед голосуванням депутат від "Народного фронту" Юрій Береза заявив, що це голосування покаже, чи залишилися в залі Ради "комуністичні покидьки".

"Опозиційний блок" не дав жодного голосу за цю постанову. Депутати цієї політсили або були відсутні, або не голосували.

Як зазначається у тексті звернення, Україна у 1932-1933 роках пережила страшну трагедію - Голодомор, який забрав мільйони людських життів. Наголошується, що така політика комуністичного тоталітарного режиму, на якому лежить відповідальність за Голодомор, - злочин проти людяності відповідно до Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.
Народні депутати нагадують, що Рада законом "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні" від 28 листопада 2006 року визнала Голодомор геноцидом проти українського народу, а законом "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" від 9 квітня 2015 року - засудила комуністичний тоталітарний режим як злочинний.

"У 1932-1933 роках тоталітарний режим приховував свій злочин за стіною пропаганди та брехні. Режим упродовж усіх наступних десятиліть намагався не тільки приховати правду про Голодомор в Україні, але й назавжди знищити крихти пам'яті про нього... Однак, попри всі небезпеки, у найважчі часи знаходилися люди, які, відчуваючи свою відповідальність перед наступними поколіннями, не могли мовчати. Керівництво СРСР блокувало будь-яку інформацію про реальну ситуацію в Україні. Воно свідомо дезорієнтувало світову громадськість. Тим не менш деякі іноземні журналісти, які побували в оточеній залізною завісою і охопленій голодом Україні, зуміли своїми публікаціями донести світові правду про злочин убивства мільйонів людей. Ми їх сьогодні називаємо Людьми правди. Це журналісти, громадські діячі, митці, політики демократичного світу і звичайні українські селяни. Одні публікували статті у вільній пресі, інші - описували побачене і пережите в щоденниках або просто фотографували той жах, що відбувався навколо", - йдеться у зверненні.

Зазначається, що сьогодні Україна знову стала жертвою агресії "сталінських послідовників з Кремля" та протистоїть не лише агресії зі сходу, але й "масштабній інформаційній навалі, опертій на брехню". "Агресор знову вибудовує стіну пропаганди, щоб приховати свої злочини. І сьогодні, як і вісім десятків років тому, Україна потребує слова правди, щоб світ знав", - сказано у зверненні.
У документі наголошується, що український парламент, вшановуючи пам'ять убитих голодом, висловлює глибоку подяку "всім тим, хто проривав вибудувану комуністичним тоталітарним режимом залізну завісу пропаганди та брехні, усім тим, хто зберігав пам'ять про трагедію, яку пережив український народ, та всім тим, хто по крихтах відновлював правду про Голодомор".

"Верховна Рада України також висловлює подяку всім державам світу, які сьогодні підтримують нашу державу у протистоянні з агресором, висловлює подяку всім, хто сьогодні доносить правду про події в Україні до світової громадськості. Верховна Рада України звертається до держав світу визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні злочином геноциду українського народу. Наша спільна пам'ять
На думку авторів проекту постанови № 3525, яка викладена в пояснювальній записці, ухвалення цього документа сприятиме приверненню уваги міжнародної спільноти до порушення прав людини в Україні у зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації і окупації українських територій та ще раз нагадає світу про страшну трагедію, яка спіткала український народ у 1932-1933 роках.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n418228
VEhrNGRrdzVRM293VEZoUmRtUkRLekJaWWxGMVRrTXdaazVEZWpCTU4xRjFPVU1yTUV4VVVYWjBRemd3VERkU1owaDZVV3QwUTJjPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 7 з 7
<<<1 2 3 4 5 6 7
Сторінка 7 з 7
<<<1 2 3 4 5 6 7
 
 
 
 
 
 вгору