EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  2089  19

 Від початку року Служба зайнятості працевлаштувала понад 10 тис. осіб з інвалідністю

Державна служба зайнятості активно займається працевлаштуванням людей з обмеженими можливостями та адаптацією їх на ринку праці. Так, у період січень-жовтень 2016 року роботу за сприяння Служби зайнятості отримали 10066 людей, ще 3 601 особа з інвалідністю пройшла професійне навчання і майже 200 відкрили власну справу.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Державної служби зайнятості, про це сьогодні повідомив в.о. голови відомства Валерій Ярошенко.

"Головна мета Служби зайнятості полягає в тому, щоб кожен українець мав гідну роботу з гідною заробітною платою, а кожен роботодавець - сумлінних працівників. Кожен місяць ми вдосконалюємо наші послуги і вони стають дедалі більш якісними і доступними. І звичайно ж реформа наших послуг стосується і людей з особливими потребами. Ми приділяємо особливу увагу цій категорії громадян, та хочу сказати, що за 10 місяців цього року роботу знайшли понад 10 000 осіб. При цьому, працевлаштування - це лише частина послуг, які можуть отримати в Службі люди з особливими потребами. Наприклад, після навчання 90% відразу ж знаходять роботу", - зазначив він.

За його словами, протягом 10 місяців 2016 року в службу зайнятості звернулося 39,1 тис. осіб з інвалідністю. Для порівняння: кількість вакансій, поданих роботодавцями в службу зайнятості, що передбачають працевлаштування осіб з особливими потребами, за січень-жовтень 2016 року становила всього 20,9 тис. одиниць. На початок грудня на обліку в службі зайнятості перебуває близько 13,5 тис. осіб з інвалідністю.

Люди з обмеженими фізичними можливостями потребують справедливого соціального захисту і створення таких умов життя, щоб успішно соціалізуватися в суспільстві.

Служба зайнятості приділяє особливу увагу цій категорії громадян. Зокрема впроваджуються нові підходи до вирішення проблем зайнятості та працевлаштування людей з інвалідністю.

Звертаючись до будь-якого центру зайнятості кожна людина, яка шукає роботу з адаптованим місцем для працевлаштування людей з інвалідністю, може отримати повний спектр послуг на рівні з іншими. Крім наявних вакансій, людині пропонується скористатися послугами з професійного навчання та пройти професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації. Якщо ж людина не знає, чим може займатися в майбутньому, або бажає змінити сферу діяльності - в Службі працюють кваліфіковані фахівці, які допоможуть визначити професійні схильності, пройшовши спеціальні профорієнтаційні тести.

"Люди з обмеженими можливостями у своїй більшості дуже сильні духом. Тому все частіше створюють самі для себе комфортні умови праці і стають підприємцями. У службі зайнятості допоможуть і тут. При цьому не просто нададуть фінансову підтримку, а й навчать, як правильно все організувати, щоб власна справа не стала "одноденкою", а приносила дохід. З початку року 193 особи з обмеженими можливостями відкрили власну справу", - додав глава Служби.

Згідно з чинним законодавством, люди з інвалідністю належать до категорії громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Спільно з роботодавцями в центрах зайнятості часто організовуються ярмарки з презентаціями актуальних вакансій підприємств, установ, організацій. А віднедавна набуває популярності проведення дистанційної онлайн-співбесіди, що дуже зручно як для роботодавця, так і для шукача роботи.

До того ж, як зазначається, послуги служби зайнятості для таких людей доступні, адже центри розташовані в кожному районі в усіх областях України. Всі приміщення оснащені пандусами та кнопками виклику фахівців, які допоможуть піднятися в приміщення і розібратися в питаннях, які цікавлять. Адже з цією категорією працює окремо фахівець, який приділяє трохи більше часу на прийом, ніж зазвичай.

Для осіб з вадами зору в приміщеннях центрів встановлені покажчики кабінетів, залів, поверхів зі шрифтом Брайля. У спеціальних куточках для осіб з обмеженими можливостями кожен охочий може самостійно ознайомитися з усіма нормативними документами та актуальними послугами служби зайнятості.


ярошенко

Источник: https://ua.censor.net.ua/n418298
VEhrdlVYSTVSMEV3VERkU2FVNURNVEJNTTFGMWRFTXJUSGt2VW14MFF6a3dURXhSYzA1RE56QmFZbEYwVGtNMFprNURMekJaUkZGelRrZEhNRms1T0RCS1ZGRjBaRWRCTUV4aVVtZGtRemN3V1ZCUmRIUkRlREJNUVdjd1RHWlJjMDVETlRCTU0xSnFPVWRETUV3M1VtZGtSME13V2xrOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору