EN|RU|UK
 Політика України
  28276  142

 Народні депутати пропонують зробити 25 грудня святковим днем в Україні

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №5496 "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України", який пропонує законодавчо затвердити святкування Різдва Христового 25 грудня і 7 січня.

Його внесли 24 представники різних політичних фракцій і груп, серед яких Павло Унгурян, Ольга Богомолець, Микола Княжицький, Олександр Сочка, Руслан Лук'янчук, Валерій Бабенко, Дмитро Тимчук, Олександр Бригинець, Ольга Корчинська, Євген Рибчинський та ін.

Варто відзначити, що дискутувати про святкування Різдва Христового в грудні минулого року почав секретар РНБО Олександр Турчинов. Зокрема, на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці він неодноразово наголошував:

"Сьогодні жодна країна не живе за Юліанським календарем. Цей календар залишився для визначення фіксованих календарних святкових дат тільки в певних православних церквах, у тому числі в Росії, Україні та Білорусі. Хоча самі церкви в своєму повсякденному житті теж користуються Григоріанським".

Також про це нововведення йшлося під час останньої зустрічі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з головою ВР А. Парубієм.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Столична влада оприлюднила план новорічних заходів у Києві

"Депутати різних політичних сил, різних поглядів, конфесій і релігійних переконань зійшлися на думці, що Україна повинна почати прекрасну традицію святкувати Різдво Христове разом з усім світом. Це історично правильно", - розповідає співавтор закону Павло Унгурян.

"Приблизно 30% українських християн (католицьких і протестантських громад) відзначають Різдво Христове 25 грудня. Нам потрібно розірвати атеїстичну радянську традицію святкувати Різдво Спасителя за залишковим принципом - після Нового року", - вважає Павло.

І зазначає, що проект не змінює статус 7 січня як свята Різдва Христового, а встановлює норму, за якою українські християни зможуть святкувати його у відповідності зі своїми релігійними переконаннями. Таким чином парламентарі врахують інтереси великої частини населення та об'єднають українське суспільство.

"Ми подали цей законопроект, шануючи право кожного українця мати в своїй родині це велике свято", - зазначив М. Княжицький.

З проханням підтримати законопроект до парламентарів звернулася Ольга Богомолець: "Україні не вистачає хороших новин. Буде дуже справедливо, якщо люди, які відносять себе до греко-католицької, римо-католицької Церкви, матимуть таке ж право, як православні, святкувати цей знаменний день".
Источник: https://ua.censor.net.ua/n418299
VEhrdlVXOTBSMFF3V1VSU2FEbEROREJNTTFGMmRFTjVUSGt2VVc5T1IxY3dUR1pSZEU1RGVUQk1OVGd3U2t4UmIwRTlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору