EN|RU|UK
 Політика України
  1971  66

 Україна вимагає припинити примусову психіатричну експертизу і звільнити 4 українців, затриманих в окупованому Криму, - МЗС

Міністерство закордонних справ України протестує проти призначення російською окупаційною владою примусової психіатричної експертизи для незаконно затриманих у Криму громадян України, вимагає негайно їх звільнити і закликає міжнародну спільноту посилити тиск на Росію.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на коментар Міністерства закордонних справ.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Суд окупантів у Сімферополі продовжив арешт кримським татарам - фігурантам справи "Хізб ут-Тахрір"

У листопаді 2016 року примусову психіатричну експертизу розпочато стосовно Вадима Сірука, Мусліма Алієва, Рефата Алімова та Арсена Джеппарова, безпідставно звинувачених у терористичній діяльності та вже понад півроку ув'язнених на території Криму.

"Вважаємо такі практики, як і інші форми тиску, застосуванням тортур стосовно незаконно затриманих громадян України. Діючи у такий спосіб, Російська Федерація продовжує грубо порушувати міжнародно-правові норми у сфері захисту прав людини, зокрема Універсальну Декларацію прав людини, Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод, Конвенцію проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання", - підкреслюють у коментарі.

МЗС України вимагає від РФ негайно припинити незаконні дії та звільнити В. Сірука, М. Алієва, Р. Алімова і А. Джеппарова.

Також читайте: Сусіди були в ейфорії від "руської весни". Дві жінки ходили і вибирали татарські будинки на випадок, якщо нас виселять, - дружина Умерова

Крім того, зовнішньополітичне відомство закликає міжнародну спільноту посилити тиск на Росію з метою припинення практики придушення прав людини на незаконно окупованій території АР Крим та м.Севастополь, звільнення всіх незаконно утримуваних українських громадян, надання безперешкодного доступу міжнародним організаціям і незалежним правозахисникам на територію Кримського півострова для об'єктивного моніторингу ситуації з правами людини.

У зв'язку з цим Україна очікує підтвердження міжнародним співтовариством принципової оцінки щодо неприйнятності практики порушень прав людини окупаційною владою Криму під час голосування в ГА ООН проекту резолюції "Ситуація з правами людини в АРК та м. Севастополь".
Источник: https://ua.censor.net.ua/n418335
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
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору