EN|RU|UK
 Політика України
  5693  25

 Луценко просить Раду ухвалити законопроект про кримінальні проступки: "Дві третини праці, яку роблять слідчі МВС і керівники прокуратур, - паперова"

Паперова робота і масовий відтік слідчих під час реорганізації правоохоронних органів призводить до збільшення кількості нерозкритих злочинів.

Про це Генпрокурор Юрій Луценко заявив в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

Читайте також: Фінальний удар по вбивству радянської системи - це відокремлення прокурорів і слідчих, - Луценко

Кажучи про зростання злочинів у країні за останні кілька років, Луценко виділив кілька причин такого стану справ.

"Перше - це війна. Наводненість зброєю, невлаштованість деякої частини ветеранів, які входять в контакт зі злочинним світом. Друга причина такого стану злочинності - дезорганізація системи управління поліцейської машини, про яку я вже сказав. І ще одне. Я вже рік прошу, ще будучи у парламенті, прийміть законопроект про кримінальні проступки. Дві третини роботи, яку роблять слідчі МВС і процесуальні керівники прокуратур, - паперова", - зазначив генпрокурор.

"Йдеться про те, щоб злочини за статтями, де покарання від двох років і менше, оголосити кримінальними проступками, по яких не потрібно досудове слідство і перегортання сотень папірців. Так ми наблизимо поліцейського до людей. Він, наприклад, затримує вуличного злодія на "гарячому", складає протокол, записує покази двох-трьох свідків і йде до суду. Ніякого досудового слідства, ніякого прокурора. Ніякої тяганини з паперами і усіх передбачених Кримінальним процесуальним кодексом дій. Так є у всьому світі. Людина розуміє, що таке поліцейський. Він прийшов на місце скоєння злочину, затримав і відвів злочинця до суду. І уже через місяць вирок. А слідчі й прокурори концентруються на решті важливих справ і теж дають результат швидшеДжерело: http://ua.censor.net.ua/r418286", - наголосив Луценко.

Також читайте: В Україні розкривають лише 8% злочинів проти журналістів, - представник АП Жигулін

"Поки ж паперова робота і масовий відтік слідчих у ході реорганізації призводить до того, що з 500 тисяч проваджень лише по 150 тисячах вручили повідомлення про підозру. Це менше, ніж попереднього року аж на 22%. Тобто маємо наростаючий вал нерозкритих злочинів зі зменшенням аж на п'яту частину розкритихДжерело: http://ua.censor.net.ua/r418286", - констатував Генпрокурор.

Повністю текст інтерв'ю з Юрієм Луценком читайте ТУТ.Источник: https://ua.censor.net.ua/n418343
VEhrdlVXMDVSMFF3V1dKUmRHUkRPVEJNY2xGMmFUaDJNRXh5VW1kT1F6UXdUSHBTYkhSRE9UQk1SRkYxT1VkWE1GbE1VWFJrUjBObVRrTXZNRmxFVVhaMFF6WXdXVkJTWjA1RGR6QlpURkpuT1VkQk1FeENPREJNWmxGMU9VTXJNRmxtVVhWT1F6a3dURE5TYkhSSFFqQlpURkpxU0hwUmMyUkhUekJaUkZGMmRFTTJNRmxFVVhOT1IwTXdXbUpTYWpONlVXdDBRMmRtVGtOak1FcE1VVzlSUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору