EN|RU|UK
 За кордоном
  6411  78

 Студентів у РФ планують перевіряти на екстремізм

Федеральне агентство у справах національностей РФ спільно з Міністерством внутрішніх справ РФ готують систему перевірку студентів середніх спеціальних навчальних закладів і вищих навчальних закладів на екстремізм.

Про це оголосили на форумі "Російський Кавказ: територія єдності", передає Цензор.НЕТ із посиланням на Ведомости.

Як розповіла консультант ФАДН Валентина Лаза, перевірка відбуватиметься у формі опитування, яке матиме на меті виявити тих, хто "співчуває і схильний до сприйняття екстремістських ідей". На зараз проект перебуває на узгодженні з урядом Москви, оскільки його хочуть спочатку випробувати в російській столиці, а пізніше поширити на всій території держави. Планують, що анкетування відбуватиметься під час подання документів абітурієнтами або на першому курсі.

Міністерство внутрішніх справ, головне управління МВС у Москві й уряд Москви на запит "Ведомостей" не відповіли. Водночас у Міністерстві освіти зазначили, що "проведення будь-яких опитувань і анкетування учнів в освітніх організаціях допустимо тільки на добровільній основі, за їхньою індивідуальною згодою".


Завідувач відділом соціології молоді Інституту соціально-політичних досліджень РАН Юлія Зубок вважає, що анкетування може допомогти виявити екстремістські настрої і схильність перейти межу від настроїв до дій.

"Поки до кінця не зрозуміла методика анкетування і те, як використають результати. Занепокоєння є, оскільки етика використання таких даних - велика проблема", - сказала Зубок.

На її думку, значну роль у схильності до екстремістських настроїв має матеріальне становище, екстремісти в оточенні і налаштованість на ризик, а також рівень довіри до влади і громадських інститутів.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n418356
VEhrNGRrdzVRekV3VEhKU1oyUkhRekJaUkZGMFpFTTRNRnBpVVhRNVF6aG1Ua2RDTUZsTVVtYzVRekF3VEZoUmRtUkhRekJNYURnd1MwUlJkblJIUWpCYVlsSnFkejA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору