EN|RU|UK
 Політика України
  8826  7
Матеріали за темою:

 ООН зафіксувала смерть кримчанина в російській в'язниці

Також повідомляється про в’язнів, яким потрібна медична допомога.


Як передає Цензор.НЕТ про це повідомляє Кримська правозахисна група. Повідомляється також про смерть двох громадян України, що були вивезені з кримських виправних установ у РФ, і про двох ув'язнених, які потребують термінової медичної допомоги.

Голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер під час представлення 16-ї Доповіді про ситуацію з правами людини в Україні повідомила, що зафіксована смерть кримчанина, якого із Сімферополя перевели в пенітенціарний заклад на території Росії.

"Подальше переведення затриманих із Криму в пенітенціарні установи на території Росії викликає серйозне занепокоєння. 8 вересня затриманий у Севастополі помер у тюремній установі на території Російської Федерації, куди він був переведений із Криму на початку 2015 року", - розповіли в ООН.

Кримська правозахисна група в моніторинговому огляді ситуації з правами людини в Криму за жовтень 2016 року повідомила, що в порушення ст. 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни влада РФ продовжує переміщати громадян України проти їх волі з місць несвободи на території Криму у виправні установи на території РФ.

За інформацією експерта Регіонального центру з прав людини, адвоката Романа Мартинівського, всього за період окупації з Криму у виправні установи РФ було вивезено не менше 2200 громадян України, які перебували в ув'язненні, з них - 240 жінок. Крім того, за інформацією експерта, громадянин України Валерій Керімов (уродженець Генічеська) помер 8 вересня 2016 року у виправній колонії № 1 Республіки Адигея (Росія). У колонію Росії його перевели з виправної установи Криму. Він був хворий на гепатит і туберкульоз, йому не була своєчасно надана медична допомога, в результаті чого він помер. Інший громадянин України Сергій Глиняник із Севастополя помер 30 серпня 2016 року в СІЗО-1 Сімферополя також з причини ненадання медичної допомоги. Щодо інших двох громадян України є серйозні побоювання за їхнє життя. Юрій Саєнко перебуває в ІК-2 в Ростові-на-Дону, а Лейла Гусейнова - в СІЗО Сімферополя. В обох ув'язнених виявлені ВІЛ і гепатит, вони потребують термінової медичної допомоги.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n418454
TUV3M1VYVjBSMFF3VEM5UmMwNUhSekJhWWxKcWVVUlJkWFJIUVRCTWFsRjJUa2RFVEhrNGRrdzVSMEl3VEhwUmRHUkhRVEJaVEZKcVNIcFJjMmxtVW1vNVF6TXdURE5SZFU1SFJ6QlpPVGd3U2pkUmJuUkRaR1pPUTJFd1dVUlJkVTVET0E9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору