EN|RU|UK
 Події
  7184  19

 Суд дозволив видобувати уранову руду в Миколаївській області одній компанії без проведення аукціону

У Держгеонадрах слідчі Генеральної прокуратури провели обшук з приводу кримінального провадження за нібито умисне невиконання рішення окружного адміністративного суду Києва.

Про це повідомляє прес-служба Держгеонадр.

У прес-службі зазначають: "Суд зобов'язав Держгеонадра поза аукціоном видати 5 спеціальних дозволів ТОВ "Атомні енергетичні системи" на геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислову розробку уранових руд у Миколаївській та Дніпропетровській областях. Зазначимо, ТОВ "Атомні енергетичні системи" намагається без відповідних погоджень та в обхід дозвільної процедури отримати спеціальні дозволи без аукціону.

Компанія "Атомні енергетичні системи" шляхом порушення дозвільної процедури намагалася в березні 2016 року отримати спецдозволи як власник цілісного майнового комплексу, без аукціону. Отримавши відмову Держгеонадр в отриманні дозволів, ТОВ "Атомні енергетичні системи" звернулося до суду і виграло його в усіх інстанціях, включно з Вищим адміністративним судом.

Зазначимо, видача таких стратегічних спеціальних дозволів на користування уранових руд контролюються профільними європейськими організаціями та Міжнародною агенцією з атомної енергії (МАГАТЕ).

А відповідно до Закону України "Про видобування та переробку уранових руд", дозволи на користування надрами - а саме уранових руд - надаються за погодженням МОЗ. Вони повинні містити вимоги щодо захисту персоналу, населення та охорони довкілля від іонізуючого випромінювання з урахуванням впливу радону та його дочірніх продуктів. А також запобігання радіоактивному забрудненню довкілля. Однак таких документів компанія "Атомні енергетичні системи" не має.

Окрім цього, говорити про невиконання рішення суду немає підстав. Жодного акту виконавцем складено не було. Адже сьогодні здійснюються відповідні дії в рамках виконавчого провадження Державним виконавцем підрозділу примусового видання судових рішень департаменту виконавчої служби Міністерства юстиції України.

Відтак слідчих Генеральної прокуратури України втягнули в розбірки щодо надання доступу до стратегічних запасів урану компанії із сумнівною репутацією. У цій справі йдеться про національну безпеку! Наголошуємо, спеціальні дозволи на користування надрами можна отримати лише в законний спосіб через аукціон", - резюмували в Держгеонадрах.

Раніше місцеві ЗМІ писали про те, що місцеві жителі на громадських слуханнях категорично виступили проти розробки уранових руд в їхньому селі.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n418528
VEhrNGRrdzVRM2t3VEdwUmRFNURLekJNU0ZKbk9VZERNRXczVVhWdWVsSm5PVWRCTUV4RVVYWlllbEZzVGtNeE1GbEVVWFIwUTNvd1RGaFJkblJET1RCTVJGRjBUa2RC
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору