EN|RU|UK
 Політика України
  6016  86

 Протягом 2016 року найбільш затребуваними серед роботодавців залишаються робітничі професії

Станом на початок грудня в базі даних державної служби зайнятості перебувають 53,3 тисячі вакансій. У переважній більшості найбільш затребуваними серед роботодавців протягом усього 2016 року залишаються робітничі професії.

Про це повідомив в.о. голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко, повідомляє прес-служба відомства.

"Протягом 11 місяців 2016 кількість вакансій у базі Служби зайнятості становила понад 870 000. Аналізуючи їх, можу сказати, що в країні не вистачає робочих рук. Ви знаєте, що служба зайнятості реформується і її послуги стають все більш доступні для населення. Тому комплектація вакансій проходить набагато швидше. Вже сьогодні почався процес реорганізації, в рамках якого ми плануємо зменшити кількість адміністративно-господарського персоналу та збільшити кількість фахівців, які займаються обслуговуванням клієнтів", - підкреслив В. Ярошенко.

За його словами, в країні найбільша потреба в таких фахівцях: водії автотранспортних засобів, продавці продовольчих товарів, підсобні робітники, оператори котелень, швачки, кухарі, вантажники та інші робітничі професії.

Разом із цим ми бачимо, що поряд зі звичайними професіями, які іноді навіть не вимагають кваліфікації, виник дефіцит у фахівцях різної спеціалізації.

Серед професій, в яких є дефіцит фахівців найбільше таких: водій тролейбуса (154 вакансії і лише 26 претендентів), лікар загальної практики сімейний лікар (119 вакансій і 16 претендентів), слюсар-електрик з ремонту електроустаткування (236 вакансій і 156 претендентів), фрезерувальник (192 вакансії і 79 претендентів), молодший інспектор МВС (117 вакансій і 44 претенденти). У країні також не вистачає лікарів-педіатрів, лікарів-терапевтів, токарів, шліфувальників.

При цьому серед найпопулярніших професій серед безробітних є бухгалтер (по країні роботу з цього напрямку шукають 7467 безробітних), керівник підприємства-директор (3503 безробітних), спеціаліст державної служби (4862 безробітних), економіст (2879 безробітних), головний бухгалтер (2150 безробітних), юрист (1176 безробітних).

Дисбаланс між попитом і пропозицією на робочу силу спостерігається по всій Україні.

"Дисбаланс на ринку праці - це загальнонаціональна проблема, яка відома країні вже багато років. Є перелік спеціальностей, на які популярно вчитися - це юристи, економісти, менеджери. У той час, коли в роботодавців надлишок працівників таких професій, а не вистачає саме конкретних професіоналів", - підкреслив Ярошенко.

Разом із тим він зазначив, що якщо професія людини стала не затребувана на ринку праці, то в Службі зайнятості можна абсолютно безкоштовно перенавчитися на нову спеціальність. У структурі ДСЗ працюють 11 центрів професійно-технічної освіти, в яких можна освоїти одну із 77 професій: від бармена чи офіціанта, до програміста чи водолаза.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n418652
VEhrNGRrdzVReTh3V1VSUmRuUkhSVEJNV0ZKblpFZFhNRms1T0RCWlJGRjJkRU40TUZwaVVtZDBRemt3VEdwUmRYUkROR1pPUTFVd1RGaFNaMDVETWpCWlNGRjFPVWRFTUV4aVVYTmtRM2RKVGtNek1FeEVVWFZrUXprd1dTOVNaM1JES3pCWlNGSm5kRWRY
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору