EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  1955  10

 Венеціанська комісія підтримала законопроект про Конституційний суд України, - АП

Адміністрація Президента заявляє, що Європейська комісія "За демократію через право" ("Венеціанська комісія") підтримала законопроект про Конституційний Суд.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Адміністрацію Президента.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Представник у "Венеціанській комісії" Пилипенко назвав нелегітимним входження голови Верховного Суду до ради правосуддя

У п'ятницю комісія розглянула цей законопроект.

У висновку Венеціанської комісії зазначається, що "проект Закону, що імплементує зміни до Конституції, є значним кроком вперед у впровадженні європейських стандартів у конституційній юстиції".

"Комісія вітає конкурсний добір суддів, складання суддями присяги безпосередньо перед Конституційним судом, встановлення часових меж для добору та призначення суддів, звільнення суддів безпосередньо Конституційним Судом, вилучення норми щодо звільнення судді "за порушення присяги", запровадження інституту конституційної скарги", - йдеться у рішенні Комісії.

Законопроект внесений на розгляд Верховної Ради України народними депутатами - членами Ради з питань судової реформи при Президенті України з метою імплементації змін до Конституції в частині правосуддя, що набрали чинності 30 вересня 2016 року. Проектом пропонуються норми щодо порядку організації та діяльності КСУ, статусу суддів Конституційного Суду, встановлюються норми щодо підстав і порядку звернення до Суду, процедури розгляду ним справ і виконання рішень Суду.

Проект Закону впроваджує інститут конституційної скарги, як додатковий механізм захисту прав і свобод громадян. Подати конституційну скаргу зможе фізична або юридична особа за умови, що остаточне судове рішення у її справі набрало чинності після 1 жовтня 2016 року, і з дня набрання ним законної сили сплинуло не більше 3 місяців, а також було використано всі національні засоби юридичного захисту.

Також читайте: Закон "про партійну диктатуру" суперечить міжнародним стандартам, - Венеціанська комісія

Конституційний Суд діятиме у складі колегій, Сенатів або Великої палати. В рамках колегій вирішуватимуться питання щодо відкриття конституційного провадження. Сенати розглядатимуть питання за індивідуальною конституційною скаргою особи.

Велика палата у повному складі суддів КСУ вирішуватиме питання щодо конституційності законів України, актів ВРУ, Президента України, КМУ, ВР АРК; офіційного тлумачення Конституції; конституційності законів України (їх окремих положень) за конституційними скаргами фізичних і юридичних осіб у разі відмови Сенату від розгляду справи на користь Великої палати; вирішення процесуальних питань, що виникають під час конституційного провадження та інші питання віднесені до компетенції Конституційного Суду.

Законопроект запроваджує конкурсний порядок відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду, яким передбачено, що Президент, Верховна Рада, з'їзд суддів формуватимуть конкурсні комісії, члени яких мають бути правниками з визнаним рівнем компетенції. Кожна Конкурсна комісія за результатами аналізу інформації щодо кандидатів та проведення співбесід надаватиме рекомендації суб'єкту призначення.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n418670
VEhrNGRrdzVRek13VEVSUmRYUkRLekJNTTFGMmRFTXZNRmxFVVhaMFF6RXdUSEpTWjI1NlVXdE9RekF3VEhwU2JIUkRPVEJhWWxKblpFZERNRmxFVVhOT1IwY3dXbUpTYWpFdlVXNDVSMEV3VEZoUmREbEROREJNVkZGMFpFTTVNRmxNVVhOSWVsRnJkRU14TUV3elVYUmtSMGN3V21KUmMwNURPVEJaU0ZKcVRrTTJNRXhCWnpCTWNsRjJkRU00TUZwaVVtZGtSMWN3V1RrNE1FcHlVVzlSUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору