EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  10756  63

 Мовчання влади щодо цих ганебних подій шкодить польсько-українським відносинам, - українці Польщі про націоналістичний марш

У Перемишлі в суботу під час щорічного "Маршу перемишльських і львівських орлят" з участю багатьох польських патріотичних і націоналістичних організацій прозвучали антиукраїнські гасла. Об'єднання українців у Польщі (ОУП) закликало польську владу протидіяти проявам ворожого ставлення до української меншини Польщі і громадян України.

"10 грудня в Перемишлі відбувся "Марш перемишльських і львівських орлят", під час якого, крім інших гасел, учасники скандували:"Смерть українцям" і "Перемишль, Львів - завжди польські". У Перемишлі не вперше під час публічних заходів спостерігаються антиукраїнські дії в рамках святкування патріотичних урочистостей", - йдеться в зверненні ОУП, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

У ньому наголошується, що до ескалації такого типу дій призводить "згода на публічне пропагування ненависті на національному ґрунті і заклики до насильства з боку організаторів, а також поблажливе ставлення до такого роду дій з боку державної та місцевої влади".

"Мовчання державної влади в справі цих ганебних подій шкодить польсько-українським відносинам, і погіршує імідж Польщі як країни, яка поважає права національних меншин", - йдеться у заклику ОУП.

Повідомляється, що патронами маршу були, зокрема депутат Сейму Войцех Бакун, відділ Інституту національної пам'яті в Ряшеві, мер Перемишля Роберт Хома. Організаторами маршу були місцевий відділ організації Загальнопольська молодь, Національно-радикальний табір (ONR). Як відзначають в ОУП, найбільше обурення викликає участь у марші організації Табір великої Польщі (OWP), оскільки вона взяла на себе відповідальність за знищення восьми українських місць пам'яті в 2015-2016 роках, а її члени не приховують проросійських симпатій і участі у військово-навчальних таборах у Росії.

Як зазначив в коментарі УКРІНФОРМу голова ОУП Петро Тима, під приводом вшанування польських героїв відбувається нагнітання антиукраїнських настроїв, що не може не викликати сильного занепокоєння.

"Немає ніяких посягань на український Перемишль або чогось подібного. А там все відбувається в таких настроях, що нібито українці планують якусь атаку на Перемишль", - зазначив Тима.

Він додав, що під час цих маршів формується патріотизм, направлений проти українства і виникає питання ревізіонізму, оскільки з'являється контекст польського Львова.
"Учасники маршу публічно говорять про польський Львів. Тому є питання до польських державних установ: вони дозволяють такого роду заклики?" - заявив Тима.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n418878
VEhrNGRrdzVSMWN3V1VoU1ozUkRLekJaUkZKc2RFZFFaazVET0RCTVJGSm5Ua2RKWms1RE9UQk1SRkpvZEVkWE1FdzNVWFprUTNjd1RIWlNiSFJETXpCTWVEZ3dURE5SYzA1SFJ6QmFZbEYyZEVNNU1FeEVVWFU1UjFjd1dVaFNaM1JETkdaT1F5OHdURVJSZGtObVVtbzVSME13V1hnNE1Fb3ZVbWRPUTNjd1RFeFNiRzU2VW1jNVF6WXdXVVJSYzA1SFdEQk1NMUYyZEVkRk1FdzNVWE5rUjFjd1dUazRNRXhVVW14MFEzY3dXVWhSZGpsREt6QlpSRkZ6U0hwUmJqbERNVEJaUkZGMFpFTTRNRXhxVW1sT1F6Y3dXWGc0TUVvdlVYWjBRemN3V1hwU2FXUkRkdz09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору