EN|RU|UK
 Суспільство
  5254  2

 Бізнесмен Бахматюк відкинув звинувачення прокуратури, ініційовані Нацбанком, і знову закликав до компромісу

Прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за статтею "розкрадання в особливо великих розмірах" щодо можливих неправомірних дій службових осіб неплатоспроможного ВіЕйБі Банку і його власника Олега Бахматюка, в свою чергу бізнесмен відкидає звинувачення, вважає їх PR-кампанією глави НБУ і закликає центробанк до компромісу для реального повернення коштів вкладникам.

"НБУ вітає такі дії прокуратури і сподівається, що найближчим часом кримінальні провадження будуть відкриті й проти інших керівників і власників неплатоспроможних банків, які порушили закон", - наголошується в повідомленні Нацбанку в понеділок, пише Інтерфакс-Україна.

Згідно з релізом, кримінальне провадження відкрито за зверненням НБУ, а проведення досудового розслідування доручено слідчому управлінню Національної поліції в Києві.

О.Бахматюк в телефонному коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" зазначив, що розцінює нові звинувачення як продовження PR-кампанії глави Національного банку Валерії Гонтаревої.

"Це спосіб чергового PR, який використовує глава НБУ для своїх потреб. Її абсолютно не цікавить завершення конфлікту й повернення коштів. Її мета - ліквідація компанії (агрохолдинг "Укрлендфармінг" із вхідною компанією "Авангарад", що котирується на Лондонській фондовій біржі - ІФ)", - сказав бізнесмен.

Він підкреслив, що за два роки правоохоронці, зокрема й Національна поліція, СБУ, розслідували значну кількість кримінальних справ, пов'язаних з ВіЕйБі Банком, під час яких було встановлено відсутність його провини.

"Ці справи - це томи допитів, експертиз. У них доведено, що провини немає. Багато з них вже закрито. Якщо нову справу і порушено, то, згідно з Кримінально-процесуальним кодексом, вона має бути закрита", - сказав О.Бахматюк.

Бізнесмен зазначив, що, як і раніше, пропонує Національному банку компроміс для реального збільшення виплат за зобов'язаннями банку, однак його пропозиції залишаються без відповіді. "Фонд гарантування внесків не проти таких пропозицій. Я б навіть не сказав, що Нацбанк проти, проти - особисто (Валерія) Гонтарева", - заявив бізнесмен.

Як повідомлялося, ВіЕйБі Банк працював на фінансовому ринку України з 1992 року. Найбільшим його акціонером з кінця 2011 року опосередковано є О.Бахматюк (86,778%), який також контролював 100% акцій банку "Фінансова ініціатива". НБУ 20 березня 2015 року ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації ВіЕйБі Банку, а в червні 2015 року визнав неплатоспроможним банк "Фінансова ініціатива".

Потім Нацбанк подав на О.Бахматюка в суд 5 позовів про стягнення заборгованості за персональним договором поручительства щодо зобов'язань цих кредитних установ, сумарно заборгували НБУ з рефінансування 10,9 млрд грн. Після затягування судових розглядів центробанк і його глава регулярно вибирають О.Бахматюка як одну з основних мішеней в кампанії проти власників і менеджерів серед близько 90 банків, які були визнані неплатоспроможними в 2014-2016 роках. Зокрема, НБУ у вересні 2016 опублікував інфографіку з портретом бізнесмена, в якій стверджував, що "О.Бахматюк винен державі громадянам і бізнесу 37,9 млрд грн". У цю суму регулятор включив вже зазначену раніше заборгованість з рефінансування, а також 5,3 млрд грн боргу компаній бізнесмена перед держбанками і 21,7 млрд грн заборгованості двох його банків перед кредиторами на дату визнання їх неплатоспроможними.

О.Бахматюк поклав відповідальність за погіршення ситуації в банках на НБУ. У жовтні 2016 року підтвердив, що готовий йти на компроміс із Нацбанком з питання поручительства і пропонує мирову угоду з розстрочкою на сім років з можливістю збільшити заставу перед НБУ. За його словами, всі переговори з Нацбанком з питання поручительства завершувалися невдало. Бізнесмен також заявив, що його компанії досягли домовленості з державними банками про борги і з зовнішніми кредиторами про реструктуризацію єврооблігацій на $1 млрд. О.Бахматюк підкреслив, що, попри ці успіхи, PR-кампанія НБУ персонально проти нього значно погіршує перспективи "Укрлендфармінгу" і "Авангарду", тому бізнесмен готовий поступитися контролем над ними.

За даними НБУ, на початок жовтня 2014 року VAB Банк за розміром активів посідав 16-те місце (23,973 млрд грн), серед 166 банків, що діяли в країні банків. Через квартал активи VAB Банку впали до 11,426 млрд грн.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n418976
VEhrNGRrdzVReTh3V1VSUmRuUkROakJaVUZKblRrTjNNRmxNVW1jNVIwRXdURUk0TUVvelVXdGtRMm89
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору