EN|RU|UK
 За кордоном
  1378  18

 Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію, яка закликає держави обмінюватися інформацією про іноземних бойовиків-терористів і терористичні організації

На засіданні Радбезу ООН високого рівня, присвяченого міжнародній судовій співпраці в боротьбі з тероризмом, його учасники ухвалили резолюцію, яка стосується зміцнення механізмів взаємної правової допомоги в обробці та збиранні доказів щодо тероризму.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Центр новин ООН.

Згідно з повідомленням, учора, 12 грудня, в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку під головуванням міністра юстиції Іспанії Рафаеля Катали Поло відбулося засідання Ради безпеки ООН високого рівня, присвячене міжнародній судовій співпраці в боротьбі з тероризмом. Його учасники ухвалили резолюцію, яка стосується зміцнення механізмів взаємної правової допомоги з обробки та збирання доказів щодо тероризму.

Учасники засідання наголосили, що транснаціональний характер тероризму, який посилюється у зв'язку з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, вимагає тісної співпраці між державами на всіх напрямках.

Нова резолюція закликає держави обмінюватися інформацією про іноземних бойовиків-терористів і терористичні організації, з-поміж іншого - біометричними і біографічними даними.

У документі йдеться про важливість співпраці між судовими й правоохоронними органами щодо злочинів, пов'язаних із тероризмом.


"Рада Безпеки ООН закликає держави розглянути, де це доречно, можливість зниження ступеня секретності розвідувальних даних для службового користування про загрозу, яку становлять іноземні бойовики-терористи...", - наголошують у резолюції.

Члени Ради рекомендували "розглянути питання" про розширення доступу до поліцейської інформаційної мережі Інтерполу "I-24/7".

В одному з пунктів нової резолюції є заклик до всіх держав домагатися того, щоб виконавці й організатори терористичних актів та їхні спільники не зловживали статусом біженця, і щоб посилання на політичні мотиви не були підставою для відхилення прохань про видачу осіб, підозрюваних у причетності до тероризму.

Рішуче засудивши діяльність "Ісламської держави Іраку і Леванту" (ІДІЛ), "Аль-Каїди" і пов'язаних із ними осіб, члени Ради заявили, що всі винні в скоєнні терактів повинні бути притягнуті до відповідальності.

Нагадаємо, 7 грудня повідомляли, що головою Ради безпеки ООН стане представник України в ООН Володимир Єльченко.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n419047
VEhrdlVXaE9RemN3V1hwU2FEbERNVEJNTTFGMWRFTXJUSGt2VW1kMFF6RXdXVVJSZG5SSFFUQk1hbEYwT1VNNFprNURaVEJLTjFGdVdIcFJiMDVEZHpCTVZGRnpaRU14TUV4alp6QktOMUZ1ZEVOaw==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору