EN|RU|UK
 Політика України
  8973  87
Матеріали за темою:

 Глава САП Холодницький підписав повідомлення про підозру голові ЦВК Охендовському

Заступник Генерального прокурора України - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький - оприлюднив інформацію про підписання голові ЦВК Михайлу Охендовському повідомлення про підозру.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це він написав у Фейсбуці.

Холодницький зазначив: "Сьогодні мною підписано перше (але не останнє) письмове повідомлення про підозру у кримінальному провадженні про так звану "чорну бухгалтерію" Партії регіонів - голові Центральної виборчої комісії Михайлові Охендовському".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": НАБУ склало підозру для Охендовського у справі "чорної каси" ПР, - Ситник

"
Під час досудового розслідування детективи НАБ та прокурори САП встановили, що Охендовський М.В. як член ЦВК у 2012 році здійснив 6 виїздів закордон з метою, як вказано у документах про відрядження, «ознайомлення із виборчим законодавством України та особливостями виборчого процесу з виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року.

Втім, справжньою підставою цих закордонних візитів, як вбачається з матеріалів розслідування, було виконання Охендовським М.В., обраним до складу ЦВК у 2007 році за квотою Партії регіонів, неофіційного доручення вищих службових осіб держави та членів цієї партії стосовно донесення до представників урядів іноземних держав, міжнародних і міжурядових організацій в позитивному світлі інформації про "демократичний" перебіг виборчого процесу в Україні з метою недопущення можливого визнання виборів такими, що не відповідають міжнародним стандартам".

Також читайте: "Детективам НАБУ складно фабрикувати кримінальну справу проти мене", - голова ЦВК Охендовський

"Досудове слідство має достатні підстави вважати, що як винагороду за такі свої дії, підозрюваний отримав відшкодування понесених ним за кордоном витрат за рахунок коштів Партії регіонів. Документами так званої "чорної бухгалтерії" підтверджуються чотири випадки отримання ним готівкових коштів в офісі Партії регіонів у м. Києві по вул. Липській, 10, на загальну суму 16 734 долари США. Отримуючи ці гроші, факт їх одержання Охендовський М.В. щоразу засвідчував власноручним підписом у відповідних облікових листах, які були надані до антикорупційних органів влітку цього року", - наголосив Холодницький.

За інформацією прокурора "Автентичність його підписів підтверджено проведеною у кримінальному провадженні почеркознавчою експертизою".

Читайте також: "Грошові надходження на рахунки цієї особи у відповідні дати мали місце", - Холодницький про зв'язок Охендовського з "чорною касою" Партії регіонів

"Крім того, вивченням документів, які, нагадаю, до НАБ України у червні передав колишній перший заступник Голови Служби безпеки України Віктор Трепак, виявлено ще два записи про можливе отримання Охендовським М.В. грошових коштів у сумі 100 000 та 45 000 доларів США. Незважаючи на те, що про одержання цих грошей підозрюваний власноручно не розписувався, встановлено, що їх видачою займалась та ж особа, що і у випадках отримання ним коштів за відрядження, що дозволяє стверджувати про їх достовірність", - зазначив Холодницький.

Він продовжив: "У сукупності вказані факти є достатніми для повідомлення про підозру та продовження досудового слідства уже не за фактом вчинення злочину, а відносно конкретної особи.

Таким чином, мова йде про вчинення злочинів, передбачених частинами 3 та 4 статті 368 Кримінального кодексу України, чинної на час їх скоєння - одержанні хабарів у великому та особливо великому розмірі особою, яка займає особливо відповідальне становище".


"Тепер детективи НАБ України під процесуальним керівництвом прокурорів САП мають визначений законом строк, щоб завершити збір доказів та направити вказане провадження до суду для розгляду по суті", - резюмував Холодницький.

Також читайте: Охендовський про "чорну касу" ПР: "Ніколи ніяких хабарів ні від кого за роки роботи у ЦВК не брав і не отримував", - Охендовський про "чорну касу" ПР
Источник: https://ua.censor.net.ua/n419195
TUZsbVVYWjBSMEV3VEROUmMwTkVVWFYwUTNjd1dVaFJjME5FVW1kT1F6RXdURkJTYkhSREt6Qk1NMUZ6VGtNM01GcGlVWE5wT0hZd1NqZFNhR1JETVRCTU0xRjBUa01yTUV4TVVtZGtSMDB3VEhKUmRVNUROV1pPUTJ3d1REZFJkVGxES3pCTVZGRjJaRU0wTUZsaVVtcE9Rell3VEdwUmRWaDZVbWc1UXlzd1dVUlJkbVJEZDBsT1EzZ3dXVkJTYUdSRGVqQk1SRkYxT1VkRE1FeFlVbWRPUjFjd1dUaDJURGxEVVRCTU0xSm5kRU0wTUV4eVVYWjBSMEV3V1ZCUmRqbEhSekJhWWxGMVpFTTVNRXhCWnpCTUwxSm5Ua01yTUV4eVVtYzVSMEV3VEVSU1ozUkhSREJaUkZGelFUMDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору