EN|RU|UK
 Суспільство
  6191  42

 Змінюючи ставлення до людей з інвалідністю, ми змінюємо себе і державу, - Порошенко підписав закон, що підтримує права людей з інвалідністю

Президент Президент Петро Порошенко підписав Указ "Про створення умов для реалізації прав людьми з інвалідністю" під час зустрічі з представниками громадського руху людей з інвалідністю, яка відбулася в день 10-ї річниці прийняття ООН Конвенції про права осіб з інвалідністю.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі глави держави.

"Такі дефініції як рівноправ'я, інклюзія, універсальний дизайн, доступність мають стати абсолютно відправними точками для кожного високопосадовця, кожного державного службовця, для всіх без виключення пересічних громадян України", - сказав глава держави.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": З 1 грудня 2016 року підвищуються понад 80 видів соціальних виплат, - Розенко

Петро Порошенко наголосив, що основна мета документа - зміна тих традицій, які, на жаль, все ще існують нашій державі по відношенню до людей з інвалідністю. Положення документа охоплюють основні сфери життєдіяльності людей з інвалідністю та всі їхні категорії.

Серед кроків, які необхідно зробити задля реалізації поставленої мети, Президент назвав першочергове посилення відповідальності за порушення прав і законних інтересів людей з інвалідністю, формування у свідомості громадян толерантного ставлення до людей з інвалідністю, поліпшення рівня та якості забезпечення людей з інвалідністю медичними та реабілітаційними послугами.

Також читайте: Від початку року Служба зайнятості працевлаштувала понад 10 тис. осіб з інвалідністю

"І коли ми говоримо про європейську інтеграцію, ми всі маємо розуміти, що це є і шана, повага та захист інтересів людей з інвалідністю, а не просто начепити синій прапор з зірками. Бо реформи, обличчя країни починається в першу чергу з кожного з нас", - додав він.

На переконання Петра Порошенка, є потреба і в удосконаленні системи підтримки учасників АТО, цивільних постраждалих та внутрішньо переміщених осіб, які отримали поранення, контузію, травму чи захворювання, що призвели чи можуть призвести до інвалідності. Необхідно забезпечити реабілітацію, адаптацію та працевлаштування демобілізованих учасників антитерористичної операції з інвалідністю. Саме тому було запроваджено інститут Уповноваженого Президента з питань реабілітації поранених учасників АТО.

Читайте також: Ставлення до людей з інвалідністю є індикатором зрілості держави та людяності нації, - Гройсман

Президент наголосив на готовності до результативної співпраці в напрямку вдосконалення державної політики щодо людей з інвалідністю і практики її реалізації, яка має здійснюватися як через Уповноваженого Валерія Сушкевича, так і через Уповноваженого Вадима Свириденка. Він висловив упевненість, що і Уряд, і Парламент здійснять усі необхідні кроки для вирішення питань, які стосуються забезпечення, охорони та захисту прав учасників антитерористичної операції, внутрішньо переміщених осіб, цивільних постраждалих та пересічних громадян з інвалідністю.

"Повернувшись на шлях економічного зростання, Україна зможе забезпечити і повернути свій борг як держава громадянам з інвалідністю. Бо змінюючи ставлення до людей з інвалідністю, ми змінюємо себе і, передусім, змінюємо державу", - наголосив Петро Порошенко. Глава держави підкреслив, що учасники АТО, які, виборюючи незалежність, отримали важкі поранення і втратили кінцівки, українські паралімпійці, що здобули цього року грандіозну перемогу і прославили Україну, внутрішньо переміщені особи з інвалідністю, яким набагато важче, ніж всім іншим, обживатися на нових місцях, не здаються за жодних обставин і власним прикладом надихають багатьох інших.

Важливим юридичним кроком на шляху до забезпечення прав людей з інвалідністю Президент також назвав ухвалення змін до закону "Про ратифікацію Конвенції про права інвалідів і Факультативного протоколу до неї" з урахуванням стандартів Конвенції про права осіб з інвалідністю. Цими змінами закладено підґрунтя для приведення національного законодавства у відповідність зі світовими стандартами коректного й недискримінаційного позначення таких людей як "осіб з інвалідністю", а не як "інвалідів", підкреслив він.

Уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич назвав підписаний Президентом Указ найбільш системним і комплексним із тих, які були до цього часу підписані щодо питань людей з інвалідністю. Документ охоплює всі сфери життя таких людей.

Також читайте: Необхідно посилити вимоги до будівництва об'єктів в частині врахування потреб людей з обмеженими можливостями, - Гройсман

Источник: https://ua.censor.net.ua/n419201
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcxT0RCTFNGSm5PVWRKTUV4eVVYUmtRM2t3VEdwU2FIazRkakJNWmxGelRrTTJNRXczVVhaWWVsSnNkRU01TUV4TVVYTk9RemN3V21KUmRFNUROQT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору