EN|RU|UK
 Політика України
  8097  53

 Відкритий лист президенту: діячі культури і духовенства просять створити систему незалежних судів

У тексті листа зазначається, що бездіяльність буде сприйматися суспільством як потурання корупціонерам.

Лідер групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук увечері 13 грудня передав Президенту України Петру Порошенку листа із закликом створити систему незалежних антикорупційних судів. Як передає Цензор.НЕТ, текст звернення опубліковано в газеті "Дзеркало тижня".

Звернення до президента підписали Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Верховний архієпископ Києво-Галицький Святослав (Шевчук), лідер групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук, актриса Ада Роговцева і письменник Сергій Жадан.

Вакарчук зустрівся з Президентом України Петром Порошенком і передав лист про необхідність створення повноцінної системи незалежних антикорупційних судів.

"Ми, підписанти цього листа, наполягаємо на терміновому створенні повноцінної системи незалежних антикорупційних судів, а не лише Вищого антикорупційного суду, як це передбачено Законом України "Про судоустрій і статус суддів". Цим судам належить розглядати антикорупційні справи по суті, давати згоду на проведення відповідних слідчих дій на клопотання Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП)", - йдеться у тексті листа, який є у розпорядженні DT.UA.

Громадські діячі зазначають, що будь-які реформи, непідкріплені системною боротьбою з корупцією, приречені на провал.

"Кінцеві результати антикорупційної кампанії в Україні поставлені в залежність від досі не реформованих судів та від суддів досі не реформованих судів та від суддів, рішення яких надто часто є заангажованими. Очищення й оновлення судової влади гальмується, перш за все, через брак волі політичних еліт. Ефективність НАБУ та САП Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) за таких умов буде зведена нанівець", - зазначають громадські діячі.

"Автономія майбутньої системи незалежних антикорупційних судів має бути чітко визначеною й законодавчо закріпленою, їх повноцінне фінансування - забезпечене захищеною статтею державного бюджету. Держава повинна гарантувати спеціапьну охорону і надійний захист антикорупційних суддів та їх родин", - підкреслюється в листі.

На думку активістів, поява цих судів завершить формування дієвої системи антикорупційних органів; позбавить високопоставлених корупціонерів від можливості впливати на правосуддя; слугуватиме інструментом невідворотного покарання за корупційні злочини; а також створить перспективу відновлення довіри до судів і суддів.

"Ми закликаємо Вас негайно розпочати процес створення належної системи спеціалізованих антикорупційних судів. Пропонуємо створити спеціальну конкурсну комісію з відбору кандидатів на посади антикорупційних суддів за зразком комісії по проведенню конкурсу на заміщення посади директора НАБУ. Вважаємо за необхідне, щоб до складу конкурсної комісії були включені іноземні фахівці з бездоганною міжнародною репутацією", - додають громадські діячі.Источник: https://ua.censor.net.ua/n419245
VEhrdlVXdDBRM2N3VEhKUmMwNUhRVEJaWmxKbk9VTTJaazVEWmpCTU4xSm5Ua01yTUZscVVYUmtRemt3VEhKUmRtNTZVWEJPUjFjd1RIWlJjMDVIUVRCTVdGSm5hVGgyTUV4eVVYWjBSMEV3V1ZCUmRqbEhSekJhWWxKcU0zcFNaMDVETVRCWlZGRjJkRWRCTUV4NlVYVkllbEYxT1VNME1GbElVbWRuUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору