EN|RU|UK
 Економіка
  5487  33

 Під Кабміном мітингують працівники "Укрспирту"

Працівники державного підприємства "Укрспирт" вийшли сьогодні, 14 грудня, на акцію протесту, організовану об'єднаною організацією профспілки працівників АПК у ДП "Укрспирт".

Близько восьмої години ранку люди почали збиратися навпроти будівлі Кабінету Міністрів України.

За словами робітників, вони незадоволені роботою тимчасового виконувача обов'язків директора підприємства Олега Дрожжіна і його непрозорим призначенням на таку високу посаду з подачі міністра Тараса Кутового, пишуть Українські Новини.

Працівники заводів запевняють, що після цього призначення на держпідприємстві почався хаос - спеціалістів масово звільняють, а самі заводи закривають без логічних причин. Теперішнє керівництво підприємства також підозрюють у масовому виробництві та збуті нелегального спирту.

Мітингувальники мають серйозний список вимог до міністра Тараса Кутового і прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. Вони запевняють: ці вимоги укладаються в загальні рамки роботи виборних профспілкових органів і не суперечать чинному законодавству України. Зокрема, сьогодні вони вимагають:

- Підтримати законопроект "Про демонополізацію спиртової галузі з участю трудових колективів", розроблений профспілкою. Люди переконані, що лише справедлива приватизація з урахуванням інтересів трудових колективів здатна врятувати галузь та захистити права простих робітників. На відміну від законопроекту приватизації міністра Тараса Кутового.

- Припинити неправомірні дії кримінального керівництва, яке розкрадає спиртову галузь, а також забезпечити прозорий конкурс на посаду керівника державного підприємства "Укрспирт".

- Припинити незаконний тиск на профспілки державного підприємства "Укрспирт" (проти його тимчасового керівника Олега Дрожжіна наразі порушено кримінальну справу за перешкоджання діяльності профспілок на підприємстві).

- Скасувати злочинну постанову уряду Азарова № 672 від 28.07.2010 "Про утворення Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості", яка спричинила розквіт корупції в галузі.

- Ухвалити закон про обов'язковість використання біопалива на території України, що дозволить збільшити потужності виробництва, перепрофілювати спиртові заводи на виробництво біопалива та збільшити кількість робочих місць і надходження до бюджету.

- Дозволити сплачувати податки не за місцем реєстрації ДП "Укрспирт", а до місцевих бюджетів, де розташовані підприємства спиртової галузі.

Також за наявною інформацією на мітингу буде оголошено про створення радикальної організації "Стоп незаконний спирт", яка діятиме разом зі ЗМІ та правоохоронними органами, щоб зупинити нелегальний обіг "чорного" спирту.

Якщо вимоги колективів не будуть виконані, люди планують діяти серйозно. Вони готові розпочати безстрокову акцію із встановленням наметового містечка напроти Кабінету Міністрів України.Источник: https://ua.censor.net.ua/n419275
VEhrNGRrdzVRemd3V21KU1ozUkROREJNTTFGek0zcFJiemxETmpCWlJGSm5aRU12TUV4cVVtZE9SME09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору