EN|RU|UK
 Політика України
  20053  43

 "За хакерськими атаками останніх днів стоять кіберзлочинці з РФ", - Турчинов

За потужними кібератаками, які відбувались останнім часом, стоять кіберзлочинці з РФ.

Про це повідомив Секретар РНБО О. Турчинов у своєму коментарі журналістам, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу РНБО.

Читайте також: "Ми констатуємо факт серйозної зовнішньої атаки", - великий Інтернет-провайдер "Воля" припинив надавати послуги

За його словами, близько тижня тому розпочалася активна фаза масштабних кібератак на інформаційні ресурси державних органів, об'єктів критичної інфраструктури і установ недержавного сектору. "Ці атаки були заздалегідь сплановані і скоординовані з єдиного центру, розміщеного у РФ", - зазначив Секретар РНБО, пояснивши, що атаки здійснюються з використанням комп'ютерних мереж, розташованих у різних країнах.

"Одне з головних завдань кібер-злочинців полягало у дестабілізації фінансово-банківського сектору України напередодні Нового року, що мало призвести до зриву кампанії з соціальних виплат, ускладнити функціонування провідних державних установ і блокувати бюджетний процес", - повідомив О. Турчинов.

Також читайте: Сайт Міноборони не працює через кібератаку

Секретар РНБО наголосив, що зусиллями фахівців кіберпідрозділів ДССЗЗІ, СБУ та НПУ "попри те, що кібератаки не припиняються, у найстисліші строки функціонування уражених комп'ютерних систем було відновлено".

"Аналіз кібер-інцендентів засвідчив, що інформаційні ресурси, які були підключені до державної системи кіберзахисту, не постраждали", - зазначив О. Турчинов, наголосивши, що через брак фінансування велика кількість інформаційних ресурсів державних органів досі не підключена до цієї системи.

"Зокрема у 2016 році з передбачених на ці цілі коштів, не було виділено жодної копійки через блокування Парламентом рішення щодо наповнення Спеціального фонду Державного бюджету за рахунок конфіскованих коштів", - підкресилив Секретар РНБО, додавши, що нинішня ситуація свідчить про необхідність "негайного виділення необхідного фінансування для розвитку державної системи кіберзахисту, зокрема у Державному бюджеті 2017 року".

За словами Секретаря РНБО, питання зміцнення кіберзахисту державних інформаційних ресурсів в умовах агресивних проявів гібридної війни з боку РФ буде розглянуте на засіданні Національного координаційного центру кібер-безпеки за участі керівництва Уряду України, яке відбудеться сьогодні у Ситуаційному центрі РНБО України. "За результатами обговорення буде прийнято деталізований план заходів з підвищення рівня кіберзахисту", - підсумував О. Турчинов.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n419316
VEhrdlVXOTBSMFF3V1VSU2FEbEROREJNTTFGMmRFTjVUSGt2VVhWMFIxY3dURWhSZEdSSFFUQk1abEYxT1VNck1GbG1VWFZPUXpsbVRrTTJNRnBpVVhOa1F6RXdXVVJSYzJSRE1UQk1abEYyT1VNeE1FeHlVWE5CUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору