EN|RU|UK
 Політика України
  28937  53

 САП подала позов до суду з вимогою повернути Запорізький титано-магнієвий комбінат Фірташа у сферу держуправління. ДОКУМЕНТ

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) подала позовну заяву до Господарського суду міста Києва з вимогою розірвання договору про заснування товариства з обмеженою відповідальністю "Запорізький титано-магнієвий комбінат" (ЗТМК) і повернення комбінату повністю у сферу державного управління.

Про це заступник Генерального прокурора України, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі "Фейсбук", передає Цензор.НЕТ.

З його слів, встановлено, що в 2013 році на виконання постанови Кабінету Міністрів України, за результатами проведеного конкурсу, Фондом державного майна України (ФДМ України) з переможцем - офшорною компанією TOLEXIS TRADING LIMITED (Кіпр), яка входить до групи компаній DF Group, з метою нібито залучення інвестицій на впровадження сучасних прогресивних технологій і створення високорентабельного виробництва, укладено договір про заснування ТОВ "ЗТМК".

Також дивіться: НАБУ і САП затримали на хабарі співробітника Генпрокуратури. ФОТО

Згідно з досягнутими домовленостями, ФДМ України до статутного капіталу новоствореного суб'єкта передано цілісний майновий комплекс комбінату, що раніше перебував в управлінні Державного підприємства "ЗТМК". Компанією TOLEXIS TRADING LIMITED здійснено вклад у грошовій формі в сумі 110 млн. доларів США, який мав ВИКЛЮЧНЕ цільове призначення, а саме для фінансування модернізації виробництва зі встановленими термінами упродовж 2013 - І кварталу 2015 років.

"Незважаючи на те, що частка держави в ТОВ "ЗТМК" становить 51% (контрольний пакет), фактично підприємство передано в управління наближеного до інвестора менеджменту, яким більшість із залучених інвестицій РОЗТРАЧЕНО на погашення раніше створених заборгованостей ДП "ЗТМК" за енергоносії та перед кредиторами, пов'язаними з DF Group. У подальшому ці кошти виведено з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм. При цьому, на модернізацію виробництва, що було головною метою створення підприємства з недержавною часткою, фактично було спрямовано ЛИШЕ 20 млн. грн", - повідомив Холодницький.

Читайте також: Глава САП Холодницький підписав повідомлення про підозру голові ЦВК Охендовському

Враховуючи свідоме невиконання інвестором взятих на себе зобов'язань, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) ініційовано розірвання вищевказаного договору про заснування ТОВ "ЗТМК" і повернення комбінату повністю до сфери державного управління.

Холодницький також нагадав, що 14 листопада 2016 року до суду направлено обвинувальний акт стосовно директора цього підприємства, яким здійснено розтрату зазначених інвестицій у сумі 492 млн. грн.

Водночас, досудове розслідування з метою доведення вини усіх спільників обвинуваченого, а також встановлення кінцевих вигодонабувачів цих коштів триває.фирташфирташфирташфирташфирташфирташфирташфирташфирташфирташфирташфирташфирташфирташфирташфирташфирташфирташфирташфирташфирташфирташИсточник: https://ua.censor.net.ua/n419341
VEhrdlVYQk9SMWN3V1VSU1ozUkRkekJaYURnd1MxaFJkblJETnpCTU4xRjBUa001TUV4cVVtaDBSMDB3VEhKUmRVNUROVXg1TDFKblpFZEVNRXhTT0RCS1JGRjJaRWRETUV4cVVYVjBReXN3V1VSU1p6bERMekJaWWxKc2RFTTFNRXd6VVhORFJGRjJPVWRCTUV3M1VYVjBSMFF3V1VSUmMwNUhRekJaVUZKblRrTjM=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору