EN|RU|UK
 Політика України
  21904  136

 Мінкульт Росії назвав передання "скіфського золота" Україні "вкрай негативним прецедентом"

Рішення амстердамського суду про повернення колекції скіфського золота Україні суперечить міжнародному праву.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в коментарі Міністерства культури РФ.

"На жаль, дане рішення є прикладом порушення прав закладів культури і руйнування єдності музейних колекцій. Воно суперечить не тільки положенням контрактів, а й грубо порушує принципи міжнародного міжмузейного обміну і право народу Криму на доступ до власної культурної спадщини", - підкреслює відомство.

"Суд проігнорував принцип збереження археологічних знахідок у нерозривному зв'язку з історією та культурою тієї місцевості, звідки вони походять. Музейні предмети повинні повернутися до Криму, де були виявлені і де десятиліттями зберігалися та вивчалися вченими-археологами. Міністерство культури Російської Федерації вважає, що дане рішення є вкрай негативним прецедентом, яке прийнято всупереч нормам міжнародного права про захист культурних цінностей", - сказано в заяві.

"Нагадаємо, в числі музеїв, чиї експонати зараз перебувають в Амстердамі, - Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник та Національний заповідник "Херсонес Таврійський". Експонати Київського музею, які також були представлені на виставці, у вересні були повернуті Україні", - додали в міністерстві.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Це рішення видається мені цілком обґрунтованим", - директор Музеїв Московського Кремля Гагаріна про передачу "скіфського золота" Україні

Нагадаємо, окружний суд Амстердама ухвалив рішення, згідно з яким колекцію золотих артефактів із Криму, які на момент окупації півострова Росією виставлялися в Нідерландах, потрібно повернути Україні, а не кримським музеям, в яких вони спочатку були.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n419352
TUV3M1VYVjBSMFF3VEM5UmRuUkRlVEJNUkZGMlpFZFhTVTVIUXpCTVdGSm5Ua00wTUZsTVVYWjBSMEV3V21KU2JIbEJkRWxPUXpZd1dVUlJkVTVET0VsT1IxZEpUa013TUV3M1VYWmtRM2d3VEVSU1oxaDZVbWRrUXpZd1dtSlNhRTVIUWpCWmVsRjFkRU14U1U1RE16Qk1OMUYxT1VNck1GbE1VWFpwT0haTWVTOVJkRGxES3pCTWRsRjJkRWRETUV3MU9EQk1lbEpuT1VNek1FeFlVWFZZZWxGdGRFZEJNRXhxVVhaSWVsRnVaRWRYTUV4VVVYUmtSMEV3VEhaUmMwNURPVEJNVkZGMVFUMDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору