EN|RU|UK
 Суспільство
  3410  34

 Рішення суду щодо скіфського золота підтверджує, що Україна дотримується всіх норм міжнародного права, - міністр Нищук

Рішення суду щодо повернення в Україну виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі" ще раз підтверджує, що Україна дотримується всіх норм міжнародного права.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомив міністр культури України Євген Нищук, передає прес-служба відомства.

"Рішення суду щодо повернення в Україну виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі" ще раз підтверджує, що наша позиція справедлива, чесна і прозора, а головне - Україна дотримується всіх норм міжнародного права. Рішення суду ґрунтується на положеннях Конвенції про заходи, спрямовані на заборону і запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та переданню права власності на культурні цінності (1970), що підтверджує верховенство міжнародних правових норм", - сказав міністр культури Євген Нищук.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Це рішення видається мені цілком обґрунтованим", - директор Музеїв Московського Кремля Гагаріна про передачу "скіфського золота" Україні

Чиновник додав: "Можливо, нас чекає ще боротьба за повернення в Україну цих культурних цінностей. Але ми готові відстоювати інтереси своєї держави й народу, їх право на культурні надбання, які повинні повернутися до Музейного фонду держави. І я переконаний, що з часом вони повернуться і в свої рідні кримські музеї, але вже українського Криму".

Нагадаємо, сьогодні окружний суд Амстердама вирішив повернути в Україну колекцію скіфського золота, вивезеного на виставку до анексії Криму Росією. Суд постановив, що Крим не є суверенною державою і не може претендувати на скарби як культурну спадщину.

Також читайте: Мінкульт Росії назвав передання "скіфського золота" Україні "вкрай негативним прецедентом"

Источник: https://ua.censor.net.ua/n419394
VEhrdlVXNWtRelF3V1c1U1p6bEROa3g1TDFGME9VTXJNRXgyVVhaMFIwTXdURFU0TUV4eVVYWjBRemN3VEZoUmRYUkhSekJhWWxKcU0zcFJibVJIVnpCTVZGRjBaRWRCTUV4MlVYTk9Remt3VEZSUmRVRTlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору