EN|RU|UK
 Політика України
  5815  80

 Кучма: "Спроби розширити формат переговорів можуть відкинути або перекреслити вже все досягнуте в форматі "Мінська-2"

Розширення формату переговорів із урегулювання ситуації на сході України не сприятиме вирішенню конфлікту.

Як передає Цензор.НЕТ, про це в інтерв'ю виданню "Фокус" розповів представник України в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на сході України Леонід Кучма.

"Останнім часом деякі критики мінського переговорного процесу з колишніх і нинішніх політиків заявляють про необхідність зміни формату переговорів. Зокрема, пропонують підключити до них США або інші країни, які підписали Будапештський меморандум, вісімку, велику двадцятку, міжнародні конференції. Ці пропозиції, на мій погляд, не просто наївні з точки зору реалізації, але і зашкодять мінському процесу", - вважає Кучма.


"По-перше, новий формат не може з'явитися лише за бажанням України. Для цього як мінімум потрібно ще й бажання тих країн, яких ми хотіли би бачити учасниками переговорів. Якщо, наприклад, говорити про Сполучені Штати, то вони не планували ставати безпосереднім учасником переговорів із урегулювання ситуації на Донбасі. Щось не видно перспективи і після 20 січня 2017 р. Очевидно, це стосується і деяких інших країн, серед яких підписанти Будапештського меморандуму", - зазначив він.

"По-друге, досвід урегулювання інших конфліктів на пострадянському просторі говорить про те, що навіть розширені формати не дають реальних результатів", - додав Кучма, навівши приклади конфліктів у Нагірному Карабасі та Придністров'ї.


"Якщо повернутися до врегулювання ситуації на Донбасі, то тут спроби розширити формат переговорів можуть відкинути або перекреслити вже досягнуте у форматі "Мінська-2". Хочу нагадати, що Мінські домовленості стали частиною міжнародних правових документів. Їх схвалено резолюцією Ради безпеки ООН. На них орієнтується і посилається весь світ. (...) Необхідно робити все можливе для виконання досягнутих у Мінську угод, а не ставити їх під сумнів. Тим більше не можна відкидати їх. Це не тільки може зруйнувати досягнуте крихке перемир'я, але і загрожує втратою міжнародної підтримки України", - сказав Кучма.

Також читайте: Питання не у форматі, а в здатності змусити Росію виконувати свої зобов'язання, - Клімкін про переговори щодо Донбасу
Источник: https://ua.censor.net.ua/n419409
TUV4RVVYTTVSMEV3VEZoU1oyUkhWekJaT0djd1dVUlJkblJIUWpCYVlsSnNlVVJSZGpsSFFUQk1OMUpuZEVNMFNVNUhSREJNY2xKblRrTjNNRnBtVVhaa1F6Uk1lUzlSYlhSSFJEQlpabEYyVGtOM1RIa3ZVWFk1UXpFd1dVUlJkR1JET0RCTU4xRnpkRU0wTUV3elVYVkllbEYyVGtkWE1Fd3pVbWRrUjAwd1RISlNiR2xFVW1jNVEzb3dURGRSZEU1RE5BPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору