EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  3476  21
Матеріали за темою:

 Європарламент сьогодні розгляне механізм тимчасового призупинення "безвізу"

Європейський парламент сьогодні винесе на голосування пропозиції стосовно механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму Європейського Союзу з третіми країнами. Після цього рішення ще має бути затверджено Радою ЄС.

Голосування відбудеться під час пленарного засідання - о 13:00 за Києвом, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

У разі ухвалення цього рішення, процес надання безвізового режиму Україні буде прискорено. Зокрема, запропоновані зміни надають гнучкості для швидкої активізації механізму дії безвізового режиму ЄС з третіми країнами. Відповідно до них, до громадян третіх країн знову можуть бути запроваджені візові вимоги у таких випадках: коли значно збільшилася кількість громадян, яким відмовлено у в'їзді або які порушують режим перебування на території ЄС; коли істотно збільшилася кількість необґрунтованих клопотань про надання притулку або в разі відсутності співпраці з питань реадмісії (повернення мігрантів). Візи також можуть бути відновлені в разі загрози громадському порядку або внутрішній безпеці країнам ЄС з боку громадян третіх країн.

Також читайте: Зараз складно вірити в якісь обіцянки Євросоюзу, - заступник глави МЗС Зеркаль про безвіз

Застосувати механізм тимчасового призупинення можуть як держави-члени, так і Європейська комісія. На Комісію також покладені функції моніторингу ситуації в країнах, які звільняються від віз, і регулярно, як мінімум раз на рік, звітувати парламенту та Раді щодо того, як ці країни виконують умови безвізового режиму та дотримуються прав людини.

Після повідомлення від держави-члена або після запиту простої більшості голосів країн-членів ЄС, або на підставі власної доповіді, Комісія має один місяць, щоб ухвалити рішення про призупинення безвізового режиму на дев'ять місяців. Це рішення набуде чинності автоматично.

Відповідно до пропозицій, протягом періоду призупинення безвізового режиму Комісія разом із зацікавленою країною повинна спробувати знайти вирішення ситуації, що призвела до призупинення безвізового режиму. Якщо ситуація не зміниться, Комісія повинна представити не пізніше, ніж за два місяці до закінчення дев'ятимісячного періоду, пропозицію продовжити тимчасове відновлення візових вимог на додатковий період у 18 місяців. Це рішення може бути оскаржене як депутатами Європейського парламенту, так і державами-членами.

Комісія також може в будь-який момент ухвалити рішення представити законодавчу пропозицію, щоб перемістити третю країну зі списку країн, які звільняються від візових вимог, до переліку тих, які повинні мати візи. Механізм призупинення безвізового режиму не застосовується до Великої Британії та Ірландії.

Читайте також: Грібаускайте сподівається, що безвіз для України буде імплементовано у 2017 році: "Ми будемо намагатися допомогти вашій країні"

Нагадаємо, 7 грудня Комітет постійних представників (COREPER) від імені Ради ЄС підтримав погоджений із Європарламентом компромісний текст про норму щодо перегляду механізму призупинення, який може бути застосований до всіх чинних угод із візової лібералізації. Угоду було досягнуто між Радою ЄС, Європарламентом і Європейською комісією того самого дня.

8 грудня профільний комітет Європейського парламенту з питань цивільних свобод, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) схвалив компроміс, досягнутий між Європарламентом та Радою ЄС щодо механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму з третіми країнами.

У ЄС неодноразово заявляли, що запровадження безвізового режиму між ЄС і Україною можливе тільки після затвердження в Євросоюзі механізму його призупинення.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n419441
TUV4SVVYUmtRek13VEV4U2JIUkRNekJNTjFGemRFTTBNRXhyWnpCWlJGRjBaRU15TUV4cVVYWkRSRkYwZVVSU2JFNUhRa3g1T0haTU9VTjRNRXhZVVhRNVEza3dXbUpSZERsREt6Qk1URkYxVGtNMVNVNUhRVEJNV0ZGMGRFTTBNRXg0T0RCSlZGRnpkRWRCTUV3M1VYWTVRM2N3V1VSUmRUbERkekJNZWxGMFpFTTVNRmxKUFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору