EN|RU|UK
 Політика України
  16968  62

 У РФ відмовляються виконувати рішення ЄСПЛ у справі ЮКОСа: "Виплата € 1,8 млрд вдарить по доходах росіян"

За словами постпреда президента РФ у Конституційному суді Михайла Кротова, виконання рішення ЄСПЛ про виплату колишнім акціонерам компанії € 1,8 млрд "відіб'ється на фінансовому навантаженні" російських платників податків.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням РБК, виплата з бюджету Росії колишнім акціонерам нафтової компанії ЮКОС вдарить по доходах росіян, попередив повноважний представник президента РФ в Конституційному суді (КС) Михайло Кротов. Про негативний вплив виплати він заявив у ході засідання в КС, де розглядається запит міністерства юстиції з приводу рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), який зобов'язав Росію виплатити екс-власникам ЮКОСа € 1,87 млрд.

"З огляду на те, що компенсація, яка присуджується заявником, стягується з федерального бюджету, вбачається порушення положень Конституції про соціальну державу. Необґрунтоване збільшення розміру компенсації, яка присуджується ЄСПЛ, в тому числі, з урахуванням зростання інфляції, з усією очевидністю відіб'ється на фінансовому навантаженні російських платників податків. І, як наслідок, на рівні їх підсумкового доходу", - сказав Кротов, назвавши згадану в рішенні ЄСПЛ суму "безпрецедентною".


Повпред Путіна також заявив, що Росія взагалі не повинна виплачувати компенсації колишнім акціонерам компанії, керівництво якої займалося шахрайською діяльністю.

У свою чергу уповноважений Росії при Європейському суді з прав людини, заступник міністра юстиції Георгій Матюшкін назвав виконання рішення неможливим.

"Мін'юст підтверджує свою позицію про неможливість виконання постанови ЄСПЛ, оскільки вона покладає на РФ зобов'язання на підставі Конвенції про захист прав людини і основних свобод в їх тлумаченні, що суперечить Конституції", - пояснив Матюшкін.

Рішення, за яким Росія зобов'язана виплатити колишнім акціонерам ЮКОСа компенсацію в € 1,87 млрд, було ухвалене ЄСПЛ 31 липня 2014 року. ЄСПЛ тоді визнав, що Росія порушила право компанії на захист власності, а сума податкових претензій до ЮКОСа за 2000-2001 роки була розрахована з порушеннями.

У грудні 2015 року Володимира Путін підписав закон, що дає Конституційному суду право схвалювати невиконання рішень ЄСПЛ у випадках, коли вони суперечать положенням Конституції РФ.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n419453
VEhrdlVXNDVSMFF3V1V4U2JIUkRPV1pPUTJ3d1REZFJkRTVES3pCWlJGRjFkRU1yTUV4TVVtZGtSMDB3VEhKUmRVNUROVXg1TDFGeWRFTmhNRW8zVVc5UlBUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору