EN|RU|UK
 Політика України
  3041  54

 Україна в Радбезі ООН виступила проти поширення зброї масового знищення

Україна виступає за зміцнення міжнародної системи протидії поширенню зброї масового знищення.

Про це йдеться в повідомленні постійного представництва України в Організації Об'єднаних Націй, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські новини.

"... Продовжує зростати ризик використання хімічних, біологічних і ядерних засобів як зброї недержавними угрупуваннями, зокрема терористами. У зв'язку з цим Україна виступає за ухвалення невідкладних заходів задля зміцнення нинішньої міжнародної системи протидії поширенню зброї масового знищення", - заявив заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця на відкритих дебатах Ради безпеки ООН про заходи щодо зупинки поширення зброї масового знищення недержавними суб'єктами.

Заступник міністра у своєму виступі зазначив, що Україна вважає неприйнятними розбіжності з окремими країнами в частині тлумачення положень резолюції ООН №1540 від 2004 року, згідно з якою всі держави зобов'язані утримуватися від підтримки недержавних суб'єктів, які намагаються розробляти, здобувати, виробляти, володіти, перевозити, передавати або застосовувати ядерну, хімічну або біологічну зброю та засоби її доставки.


Згідно з повідомленням постійного представництва, під час дебатів Радбез ООН ухвалив резолюцію №2325, співавтором якої стала Україна.

Документ, зокрема, передбачає вдосконалення механізмів імплементації резолюції №1540 з урахуванням нових ризиків і загроз у сфері нерозповсюдження зброї масового знищення та налагодження ефективного партнерства між державою і приватним сектором задля виконання положень резолюції №1540.

Також документ передбачає активізацію взаємодії "Комітету 1540" Радбезу ООН і контртерористичних структур Організації Об'єднаних Націй з міжнародними організаціями, а також покращення механізму надання допомоги державам задля імплементації резолюції №1540.

Як повідомляли, Україна готова надати допомогу в створенні вільної від зброї масового знищення зони на Близькому Сході.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n419618
VEhrNGRrdzVRek13VEVoU1owNURLekJaT1Rnd1dTOVJkRTVETVRCWlJGRjJaRU4zU1U1RE16Qk1TRkpuVGtNck1GazVPREJaV0ZKc2RFTTRNRnBpVW1nNVF6a3dURUZuTUV4bVVYTmtSMEV3VERkU2FqTjZVWE5rUjFjd1REZFJkVGxES3pCTVVGSnNkRWRJTUV3elVYTkRSRkYwT1VONE1GbEVVWFowUjFCbVRrTmpNRXBtVVc5WWVsRnZUa04zTUV4VVVYTmtRekV3VEdObk1FbzNVVzUwUTJRPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору