EN|RU|UK
 За кордоном
  14099  50

 Росія заявляла, що не може вивести війська з Придністров'я через проблеми з Україною. Ми з Полтораком надали їм цю можливість, - глава Міноборони Молдови Шалару

Росія заявляла уряду Молдови, що не може вивести свої війська з території невизнаної Придністровської Молдавської Республіки через конфлікт з Україною, тому Молдова вирішила піти на прямі переговори з Україною, щоб надати РФ альтернативу.

Про це глава Міністерства оборони Молдови Анатол Шалару розповів в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

"Ще навесні тут був спецпосол Росії Губарєв (Посол з особливих доручень МЗС РФ Сергій Губарєв, - авт.), який, відповідаючи на питання журналістів, сказав, що Росія не може вивести війська і склади з Кобасни (село в "ПМР", де розміщені склади російської армії, - авт.), тому що серйозні проблеми з Україною. Мовляв, зараз ми не можемо вирішувати це питання. Ось коли нормалізуються відносини з Україною, ось тоді і зможемо.

Я на початку осені зателефонував міністру Полтораку і сказав, що є така інформація. Сказав, що до нас знову приїжджає віце-прем'єр Рогозін, і запропонував приготувати сюрприз і оголосити про те, що ми сіли за стіл переговорів і можемо забезпечити коридор через Україну. Ми ж росіянам пропонували інші шляхи: повітряним, наприклад, шляхом - через наш військовий аеропорт Маркулешти, або морським шляхом - через порт Джурджулешти. Але вони сказали: "Ні". Але зараз, кажу я міністру Полтораку, запропонуймо їм цю альтернативу, щоб виявити істинне обличчя російської дипломатії, російських військових, які тільки шукають приводи і причини, щоб не евакуювати свої війська та озброєння з Придністров'я", - розповів Шалару.

Згодом міністр оборони України Степан Полторак обговорив це питання з Президентом Петром Порошенком, який схвалив цю пропозицію молдавської сторони.

"... Тижнів через три зателефонував (Полторак - ред.) і сказав, що це питання вирішене, що Порошенко згоден. В разі, якщо Росія погодиться, то Україна готова надати цей коридор. І потрібно зустрітися. Ми зустрілися в Одесі. Обговорили, створили спільну комісію: працює наша група військових, працюють у Києві військові. І коли вже буде готовий цей коридор, ми оголосимо, і під егідою ОБСЄ, під егідою ООН (щоб ця евакуація не відбувалася стихійно, а була під міжнародним контролем) ми будемо готові надати Росії цю можливість, щоб з гідністю і піднятою головою вони покинули наш дім, де їм раді тільки на наші свята, тільки на офіційних заходах, в ході офіційних візитів ... Без зброї, і тільки як друзям. Тому що ця армія є джерелом напруги в зоні", - говорить Шалару.

Разом з тим, глава Міноборони Молдови майже впевнений, що Росія не погодиться на виведення військ із Придністров'я.

"Але моє кредо в тому, що якщо ти нічого не робиш, то у тебе нічого і не вийде. І якщо ми починаємо робити кроки серйозні, то хоч 50% шансів на успіх є. В цьому випадку це питання дуже делікатне. Воно обговорювалося і на трибуні Асамблеї ООН, це питання обговорювалося всюди. І Росія тоді знаходила нові причини. Зараз демонтований ще один міф: будь ласка, Україна оголосила про готовність розглядати питання, надати всі умови. Ми - те ж саме. По-дружньому. Ми не повинні вирішувати це питання військовим шляхом. Питання Придністров'я вирішується тільки мирним шляхом. Наші політики, наш народ, європейські та американські лідери - вони всі прекрасно розуміють, що питання Придністров'я буде вирішуватися тільки, якщо Росія виведе свої війська", - зазначив Шалару.

Нагадаємо, раніше міністр оборони Молдови Анатол Шалару за підсумками зустрічі з главою Міноборони України Степаном Полтораком заявив про те, що Кишинів і Київ мають намір до кінця року підготувати спільний план виведення російських військових і озброєння з невизнаного Придністров'я, який передбачає створення для них "зеленого коридору" по українській території.

Повний текст інтерв'ю з Анатолом Шалару читайте ТУТ.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n419661
VEhrNGRrdzVRM2N3V1VSUmRrNUhWekJaT0djd1MwUlJjRWg2VVc1T1F5c3dUSFpSZEU1REt6Qk1URkZ6U0hwUmJqbEhRVEJNYWxGMFRrTTVNRnBpVW1ka1IwTXdXVVJSZG5SRGVVbzVSMUJtVGtObk1FdzNVbWRrUjFjd1dUZzk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору