EN|RU|UK
 Здоров'я
  925  2

 Глобальний фонд продовжить фінансування програм з протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в Україні в 2018-2020 роках, - Розенко

Глобальний фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією прийняв рішення виділити Україні близько 120 млн доларів США на продовження фінансування програми з протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в 2018-2020 роках.

Про це повідомив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Кабміну.

"Сьогодні отримав листа від Глобального фонду про виділення Україні майже 120 млн доларів на продовження фінансування програми з протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в 2018-2020 роках", - зазначив він.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Розенко: У Держбюджеті на 2017 рік передбачено суттєве збільшення фінансування для лікування хворих на туберкульоз, ВІЛ та гепатити

"Це надзвичайно важливе рішення для нашої країни. Воно означає підтримку наших зусиль і визнання міжнародним співтовариством значних результатів у боротьбі з поширенням епідемій туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу", - підкреслив віце-прем'єр-міністр.

З 2017 року, за словами Розенка, почнеться поступовий перехід від донорського фінансування програм з протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу до фінансування за рахунок бюджетних коштів. І вже з наступного року державне фінансування програм щодо лікування ВІЛ і туберкульозу збільшено на 140%.

Розенко також нагадав, що МОЗ України за участю національних і міжнародних партнерів розробив Стратегію сталої відповіді на епідемію туберкульозу і ВІЛ/СНІДу та План заходів щодо її реалізації. "Цю Стратегія і План заходів відпрацьовують у центральних органах виконавчої влади, і найближчим часом її буде подано на розгляд і затвердження Уряду", - зазначив віце-прем'єр-міністр.

Розенко також поінформував, що з 2016 року під його головуванням відновлено роботу Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Також читайте: Вакцина проти туберкульозу почала надходити в регіони, - в.о. голови МОЗ Супрун. ФОТО

"Національна рада - це координаційний механізм країни, завдяки якому уряд посилює системи управління і координації національної відповіді на епідемію як на державному, так і регіональному рівнях у тісній співпраці з громадськими інститутами, науковими установами та міжнародними організаціями", - зазначив він.

"Переконаний, що підтримка Глобального фонду та зусилля, яких докладає уряд, дозволять нам досягти цілей стратегії ЮНЕЙДС "90-90-90" у встановлені терміни, і Україна буде тримати свої лідерські позиції в боротьбі з епідемією ВІЛ у Східній Європі та Центральній Азії", - підкреслив Розенко.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n419705
VEhrdlVXOU9ReXN3VEdaUmRHUkRPVEJNY2xGMmFUaDJNRmxVVW14MFF6a3dURVJSZG1SSFFqQlpVRkZ6ZEVOM01Fd3pVWFprUjFCbVRrZERNRmxRVVhOa1F6RXdXVVJSZFhSSFJEQk1kbEpxVGtNck1FeGtPREJLVEZGb2RFTmk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору