EN|RU|UK
 Політика України
  83797  135

 Заява "Газпрому" про можливість відключення газу споживачам ЄС - це підготовка РФ нової газової кризи, - "Нафтогаз"

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" розцінює заяву компанії "Газпром" (Росія) про можливість відключення газу європейським споживачам як підготовку Росією газової кризи.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Департамент з корпоративних комунікацій Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Позитивне рішення Стокгольмського арбітражу підвищить економічну привабливість українських газосховищ, - Коболєв

НАК "Нафтогаз України" розцінює заяви ПАТ "Газпром" про можливість припинення постачання газу для споживачів у країнах ЄС як підготовку Російською Федерацією нової газової кризи у січні-лютому 2017 року з метою просування власних інтересів у відносинах з ЄС. Російська сторона намагатиметься звинуватити у кризі Україну, за аналогією з 2006 та 2009 роками. На це вказують як останні публічні заяви російської сторони, так і небажання Газпрому підписати стандартну додаткову угоду з Нафтогазом, яку сторони підписували вже тричі", - наголосили в "Нафтогазі".

"Нафтогаз вважає обсяги газу, доступні Україні, достатніми для надійного забезпечення українських споживачів газом протягом усього опалювального сезону. Поряд з цим дивною виглядає позиція Газпрому, який, з одного боку, наполягає на закупівлі Нафтогазом додаткових обсягів газу з Росії, а з іншого - відмовляється підписати стандартну додаткову угоду, яка усуває ризики таких закупівель для української сторони. Зокрема, угода закріплює зобов'язання Газпрому постачати газ у повному обсязі, передплаченому Нафтогазом, не застосовувати оскаржуваний принцип бери-або-плати, не зараховувати передплати в рахунок оплати несанкціонованих поставок на окуповані території України, а також запровадити гнучкий порядок передплати та замовлення необхідних Нафтогазу обсягів газу", - йдеться в заяві.

Також читайте: Путін поскаржився Меркель на Україну, яка не купує газ у РФ

«Українська сторона в повній мірі усвідомлює критичну важливість поставок газу з країн ЄС для енергетичної безпеки держави, а також важливість збереження підтримки України з боку західних партнерів. Підкреслюю, що Нафтогаз ніколи не порушував свої транзитні зобов'язання. Як відомо, Газпром не надав жодних доказів порушення нами контракту у 2006 та 2009 роках, але використав штучно створені кризові ситуації для просування своїх інтересів. Ми вкотре підтверджуємо готовність виконувати свої зобов'язання щодо транзиту у повній відповідності до контракту", - прокоментував ситуацію Андрій Коболєв, голова правління Нафтогазу.

"Штучна криза, яку провокує Газпром, може бути використана Росією як засіб тиску на ЄС з метою просування обхідних газопроводів або припинення антимонопольного розслідування, яке наразі веде Європейська Комісія.

З метою попередження можливої кризи українська сторона звернулася до Єврокомісії з пропозицією невідкладно направити моніторингову місію на пункти входу та виходу російського газу до ГТС України для незалежного контролю ситуації. Також Нафтогаз вкотре звертає увагу на зобов'язання Газпрому забезпечувати контрактні рівні тиску на російському боці газотранспортної системи. Систематичне невиконання Газпромом цих зобов'язань вимагає від України використання додаткових обсягів газу. Українська сторона сподівається на виправлення порушень на російському боці ГТС в результаті переговорів Єврокомісії з російською стороною", - резюмували в "Нафтогазі".


Читайте також: Рішення Києва щодо стягнення з "Газпрому" антимонопольного штрафу в 172 млрд грн загрожує транзиту в Європу, - Міненерго РФ
Источник: https://ua.censor.net.ua/n419748
VEhrNGRrdzVRM293VEVSUmRETjZVbWQwUjBFd1RFUlJkbVJETXpCTWFsSm5ibnBSYXpsRGR6Qk1abEYyZEVONU1GcFpaekJNY2xGMmRFTTVNRmxVVVhVNVIxY3dUSEpTWjNSRE5HWk9RMVF3VEVSUmREbERMekJaUkZGMmRFTTRaazVEWkRCTVJGSm9Ua2RETUV3M1VYTTVRM2N3VEdRNE1FbFVVWE4wUjBFd1REZFJkamxEZHc9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору