EN|RU|UK
 Політика України
  3058  21

 Звіт про злочини РФ в окупованому Криму Гаага може вивчати до трьох років, - правозахисники

Правозахисники припускають, що вивчення Міжнародним кримінальним судом у Гаазі зібраних матеріалів про злочини Росії в окупованому Криму може тривати до трьох років.

Таку думку висловив колишній уповноважений Грузії в Європейському суді з прав людини Симон Папуашвілі, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на DT.UA.


Офіс прокурора в Гаазі, зазначає автор, не обмежений часовими рамками. "Як відомо, МКС працює за принципом компліментарності. Тобто він починає розслідувати злочини тільки в тому випадку, коли розуміє, що країна не хоче або з різних причин не може розслідувати міжнародні злочини", - йдеться в статті.

На думку голови Європейського комітету проти тортур Миколи Гнатовського, якби Україна була повноправним членом суду, можна було б заощадити багато часу. "Ми знову стали в позицію об'єкта замість того, щоб бути активним суб'єктом. Ми відкрилися і сказали суду: "Ось дивіться на всю нашу білизну і думайте, що з цим робити". Якби ми були членом МКС, то могли б відразу передати ситуацію на розгляд прокурору і, як мінімум, заощадили б час на одному етапі - попередньому розслідуванні", - пояснив він.


Водночас Гнатовський не став прогнозувати, чи порушить гаазький прокурор справу щодо злочинів у Криму.
Правозахисники ж сходяться на думці, що в разі порушення справи розслідування буде складним, якщо врахувати ізольованість півострова і відмову РФ від співпраці із МКС.

"Але це не стане перешкодою. У такому випадку свідки, потерпілі та їхні адвокати поїдуть давати свідчення в Гаагу", - пояснив Гнатовський.

Нагадаємо, в листопаді група правозахисників направила на розгляд Міжнародного кримінального суду звіт із доказами злочинів проти людяності на території окупованого РФ Кримського півострова.

15 листопада Міжнародний кримінальний суд у Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту. Вже наступного дня президент РФ Володимир Путін підписав розпорядження про намір Росії не ставати учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n419816
TUZsRVVYUmtReTh3V1VSUmRHUkhRakJhWWxKc2VVUlJjMmxFVVhaMFF6WXdXVkJSZGpsREt6Qk1URkZ6VGtNNU1FdzNVWFpPUjBSSlRrTTJNRmxFVVhWT1F6Z3dXVTEyVEhrNGRqQk1OMUYxZEVkRU1Fd3ZVWE5PUjBjd1dtSlNhak42VVdzNVEzY3dURVJSZERsSFRUQk1jbEYxVGtNMVNVNUhRekJaUkZGMVRrTjRNRmxRVVhaa1EzY3dUSFE0TUV3dlVtZE9RM2N3VEV4UmRuUkRNekJNUkZKb1pFTTBNRmxJVVhaa1F6UXdUSEpSZFVoNlVXMTBSMEV3VEdwUmRraDZVVzlPUXlzd1dVaFNiSFJIVUE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору