EN|RU|UK
 Суспільство
  2337  30

 "Криміналізація виборів, підкуп і адмінресурс – три головні проблеми виборів в об’єднаних територіальних громадах", - голова КВУ Кошель

Голова Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель назвав основні проблеми під час виборів в об'єднаних територіальних громадах 18 грудня.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це він заявив у Фейсбуці.

"Криміналізація виборів, підкуп і адмінресурс - три головні проблеми виборів в об'єднаних територіальних громадах. На жаль, є всі підстави говорити, що і за якістю виборчого процесу, і за кількістю та масштабами порушень вибори 18 грудня були на порядок гіршими, аніж місцеві вибори 2015 року", - пише він.

"Криміналізація виборчого процесу. За кілька днів до виборів КВУ заявив про існування "проблемних громад" і звернувся до МВС із пропозицією посилити в них роботу правоохоронців. Підстави для цього були досить вагомими. У Полянській об'єднаній громаді (Закарпаття) мав місце факт залякування кандидата (підпал належного йому гірськолижного комплексу) та присутність груп осіб кримінальної зовнішності. У Немирові (Вінниччина) - масова бійка між прихильниками одного із кандидатів та "агітаторами" його конкурента, що прибули із іншої області. Результат -госпіталізація двох громадян. У Тальному (Черкащина) - безпрецедентно висока кількість матеріалів чорного піару, що призвело суттєвої напруги між штабами кандидатів. Цей перелік доповнило протистояння в Миколаївці Донецької області та відправлення туди підрозділу спецпризначення поліції в день виборів", - зауважив експерт.

"Прямий і непрямий підкуп виборців продовжує залишатися головною виборчою технологією. В останній тиждень представники КВУ зафіксували факти непрямого (масова роздача сільгосппродуктів) та прямого (роздача коштів) підкуп виборців на Закарпатті. У день виборів - зафіксовано два факти прямого підкупу в Немирові на Вінничині. Ще у п'яти регіонах - факти підвезення виборців до дільниць (безкоштовне надання послуг)", - інформує він.

"Адміністративний ресурс. Голова Ширяївської РДА на Одещині Тарас Бойко під час виборів неодноразово відкрито агітував за одного із кандидатів та проводив контрагітацію проти його опонента. Ці матеріали розміщували в газеті "Прибузькі новини", засновником якої є РДА", - повідомив Кошель.

"Учора мас-медіа були переповнені повідомленнями про голосування без паспортів, помилки в роботі ДВК і нетверезих людей на виборчих дільницях. Більше того - навіть оперували цифрами й відсотками таких порушень. На нашу думку, це, м'яко кажучи, некоректно. Головним індикатором оцінки виборів має стати не кількість бабусь, які прийшли на дільниці без паспорту, а ефективність боротьби держави з такими системними виборчими злочинами як підкуп та адмінресурс і здатність правоохоронців протистояти криміналу", - наголосив голова КВУ.

Також читайте: На вибори у територіальних громадах у 2017 році треба 360 млн гривень, - Магера

Нагадаємо, 18 грудня в Україні відбулося голосування на перших місцевих виборах у 144 об'єднаних територіальних громадах. За результатами голосування буде обрано 76 сільських і селищних голів, 21 міський голова, місцеві ради і 1 староста.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n419966
VEhrdlVXMTBReXN3V1dwUmRHUkROekJaZDNaTU9VTjNNRXhVVVhaT1IxY3dURE5TWjA1RE1UQlpTRkpuT1VkQk1GbEdPREJNVEZGMVRrTjRNRXczVW1kT1F6Um1Ua00yTUZsRVVYVk9Remd3V21KUmRtUkRkekJNZGxKc2RFZERNRXhZVW1kdWVsRjJPVU1yTUZsRVVtYzVSMGt3VEZoUmRtUkRPVEJaT1Rnd1RDOVNiSFJETURCTWNsSm5PVU12Wms1RFlUQktURkZ2ZHowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору