EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  2149  16

 Конфіденційність стенограм Кабміну обмежує право людини на інформацію, - Лутковська звернулася до Конституційного суду

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулася до Конституційного Суду з проханням розглянути питання щодо відповідності Конституції норми Закону "Про Кабінет Міністрів України", яка визначає стенограму засідання уряду як конфіденційний документ.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Омбудсмена.

"Визначаючи, що стенограма засідання Кабінету Міністрів України є внутрішнім робочим документом Кабінету Міністрів України, який має конфіденційний характер, частина дев'ята статті 46 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" встановлює абсолютне обмеження права людини на доступ до відповідної інформації", - йдеться в поданні уповноваженого з прав людини.

Також читайте: Чубаров, Лутковська та Полозов обговорили захист прав політв'язнів в окупованому Криму

Водночас засідання Кабінету Міністрів України відображає порядок розгляду питань, що мають значення для всього суспільства, позиції членів Кабінету Міністрів щодо цих питань, містить інформацію про дискусії, які мали місце перед ухваленням рішення, аргументи різних посадових осіб на користь та проти ухвалення певного рішення. Відповідно, інформація, що міститься в стенограмі засідання Кабінету Міністрів України, є суспільно необхідною, крім випадків, коли буде встановлено, що її оприлюднення дійсно зашкодить інтересам, передбаченим частиною третьою статті 34 Конституції України.

Ухвалою колегії суддів КСУ за поданням Омбудсмана відкрито конституційне провадження у справі, а також здійснюється підготовка справи до розгляду на пленарному засіданні.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n420081
VEhrdlVXMDVSMFF3V1V4UmRYUkRLekJNVEZKblpFZE5NRXh5VVhORE9IWXdXbUpSZG1SSFJUQk1OMUpuVGtNNE1FeEVVbWgwUjFjd1dUazRNRXczVVhaT1EzZ3dXVkJSZEU1SFFqQk1lbEYwWkVNNVprNURMekJaUkZGelRrTjVNRXhCWnpCTWRsSnFkRU13TUV4cVVYWmtRelJtVGtkQ01GbFFVWFJJZWxGdGRFTjNNRXhJVVhaT1IxY3dUREU0TUVweVVXOVJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору