EN|RU|UK
 Політика України
  3516  23

 Київ вітає резолюцію Генасамблеї ООН про порушення прав людини в окупованому Криму, - МЗС

МЗС України щиро вітає резолюцію Генеральної асамблеї ООН про "Положенні з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна)".

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі МЗС.

У повідомленні зазначається: "Міністерство закордонних справ України щиро вітає ухвалення 19 грудня 2016 року Генеральною Асамблеєю ООН резолюції "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". Цей важливий документ містить чіткі формулювання щодо статусу АР Крим та міста Севастополь як частини території України, засуджує тимчасову окупацію Кримського півострова Російською Федерацією та не визнає спроби його анексії державою-окупантом.

Читайте також: Резолюція ООН закріплює за Росією статус окупанта і її відповідальність за порушення прав людини в Криму, - Порошенко

У контексті жахливої ситуації, що склалася у сфері захисту прав людини в Криму внаслідок його окупації Росією, особливе значення надаємо посиланню в резолюції на Женевські конвенції від 12 серпня 1949 року, які, зокрема, передбачають гуманне поводження з населенням, що перебуває на окупованій території, і захищають його права згідно з міжнародним гуманітарним правом.

Саме тому фіксація та засудження в резолюції ГА ООН системних порушень прав людини, здійснюваних російською окупаційною владою, в т.ч. позасудових страт, викрадень, політично вмотивованих переслідувань, обмеження базових політичних прав жителів Криму, має стати важливим кроком на шляху до відстоювання прав і громадянських свобод громадян України, що опинилися в окупації.

Одним з ключових елементів Резолюції є заклик забезпечити безперешкодний доступ міжнародних правозахисних механізмів на тимчасово окупований півострів для здійснення моніторингу та звітування про ситуацію відповідно до їхнього мандату.
В Україні щиро дякують кожній державі, яка віддала свій голос за Резолюцію ГА ООН "Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". Сьогодні світ дав чіткий сигнал російській окупаційній владі - винні у переслідуваннях та порушеннях прав кримчан нестимуть відповідальність. Держава-окупант має припинити свавілля та виконувати свої обов'язки згідно з міжнародним правом - забезпечити дотримання прав людини у Криму.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n420096
TUV3M1VYVjBSMFF3VEM5UmRuUkRlVEJNUkZGMlpFZFhTVTVIUXpCTVdGSm5Ua00wTUZsTVVYWjBSMEV3V21KU2JIbEJkRWxPUXpZd1dVUlJkVTVET0VsT1IxZEpUa013TUV3M1VYWmtRM2d3VEVSU1oxTTRka3g1TDFGMk9VZEJNRXhFVVhOMFEzZEpUa00zTUZrM1VYUk9RelF3VEROUmRVaDZVVzVPUTFnd1MwWTRNRW8zVVc1MFEyUm1Ua05oTUZsRVVYVk9Remc9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору