EN|RU|UK
 Політика України
  6229  123

 Мінфін для докапіталізації "ПриватБанку" випустить облігації держпозики на 116,8 млрд грн

Міністерство здійснить випуск 15-річних облігацій внутрішньої державної позики під 10,5% річних.

Кабінет міністрів України доручив Міністерству фінансів України здійснити випуск 15-річних облігацій внутрішньої державної позики на загальну суму 116,8 млрд грн під 10,5% річних для оплати акцій найбільшого в Україні банку «ПриватБанк», націоналізованого за рішенням уряду. Відповідне доручення закріплене в постанові уряду №961, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

"Міністерству фінансів забезпечити прозору, керовану, безперервну роботу системи інформаційних технологій і процесів обробки інформації, а також узгодження з Національним банком плану підтримки ліквідності ПАТ "ПриватБанк", - йдеться у постанові. - Здійснювати випуск облігацій внутрішньої державної позики у розмірі до 116,8 млрд грн із терміном обігу до 15 років і відсотковою ставкою доходу на рівні не вище ніж 10,5 відсотка річних із подальшим внесенням їх від імені держави в оплату за акції додаткової емісії ПАТ КБ "ПриватБанк". У тримісячний термін внести пропозиції про необхідність додаткової капіталізації ПАТ КБ "ПриватБанк" за результатами проведеної оцінки фінансового стану банку фахівцями міжнародної аудиторської компанії".

Читайте також: "ПриватБанк" тимчасово заморозив залишки на рахунках корпоративних клієнтів

Нагадаємо, 18 грудня стало відомо, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку". Уряд має намір випустити 30-річні ОВДП на 150 млрд гривень і в підсумку стати 100% власником банку. Перший заступник голови банку заявив, що рішення про передачу "Приватбанку" державі було ухвалено через безпрецедентну інформатаку і загрозу для клієнтів. У "Приватбанку" запевнили, що з грошима на рахунках нічого не станеться: "Це було ключовою умовою переговорів". У свою чергу, голова Мінфіну Данилюк підтвердив: "Гроші вкладників "Приватбанку" в безпеці і захищені державою". Водночас "ПриватБанк" у зв'язку з процедурою націоналізації призупинив корпоративні платежі на добу до 9:00 20 грудня.

За даними НБУ, загальна потреба "Приватбанку" в капіталі становить 148 млрд гривень. А голова Мінфіну Данилюк зазначив, що після того як "Приватбанк" повністю стабілізується, держава планує цей банк продати. У свою чергу, президент Порошенко заявив: "Держава гарантує клієнтам "Приватбанку" недоторканність і цілісність їхніх грошей".

19 грудня Національний банк України виділив "Приватбанку" 15 млрд гривень для підтримки ліквідності.

Разом з тим, рішення про націоналізацію "Приватбанку" підтримали в МВФ і ЄБРР, а також країни G7, Євросоюз і США.

Крім того, міністр фінансів Олександр Данилюк заявив: "ПриватБанк" доведели до неплатоспроможності, а за це передбачено дуже серйозну відповідальність".Источник: https://ua.censor.net.ua/n420146
VEhrNGRrdzVRekF3VEZoU1owNURNakJNU0ZGMmRFZEJNRXhPT0RCTU0xRnpUa2RITUZwaVVYWjBRemt3VEVSUmRUbEhWekJNWmxGelRrZEhNRnBpVW1vemVsRnVkRU5UTUVwVVVXNHplbEZ0ZEVOM01FeElVWFpPUjFjd1RERTRNRXA2VW14MFF6a3dXVlJTYkhSRE9XWk9RMll3V1VSUmRVNURlVEJNUkZKbmRFTjRNRXhFVVhaa1F6WT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору