EN|RU|UK
 Економіка, Здоров'я
  1169  9

 Держава має ініціювати діалог з бізнесом у питаннях громадського здоров'я, - експерти

Держава повинна стати ініціатором відкритого діалогу з виробниками товарів масового споживання у вирішенні питань громадського здоров'я.

Про це заявили експерти в рамках дискусійної панелі в Києво-Могилянській академії за темою міжсекторального партнерства як ефективної стратегії суспільного здоров'я, передають Українські новини.

Основним завданням в рамках діалогу "держава-бізнес", яка повинна стояти перед компаніями-виробниками - турбота про своїх споживачів, у тому числі - виробництво більше корисних продуктів або пропозицію альтернативи шкідливих продуктів. Роль держави в цьому процесі - продумати і запропонувати ефективну програму стимулювання і регулювання бізнесу в даній сфері.

эксперты

"Стимулювання соціальної відповідальності бізнесу за свою діяльність і вплив на суспільство змінить негативну тенденцію зростання неінфекційних захворювань. З кожним роком в Україні зростає кількість людей, які страждають від серцево-судинних, онкологічних захворювань. Державно-приватне партнерство, спрямоване на скорочення шкоди і, як наслідок, зниження факторів ризику для здоров'я людей, призведе до покращення показників суспільного здоров'я через зміну умов життя", - прокоментувала Зоряна Черненко, доцент Національного університету "Києво-Могилянська академія", доктор правових наук, головний експерт медичної групи реанімаційне пакету Реформ.

У свою чергу, Дмитро Рафаель, керівник громадської організації "Нові технології для здоров'я" підкреслив, що бізнесу має стати вигідним виробництво корисною або, принаймні, менше шкідливої продукції.

"Стимулювання бізнесу до формування менш шкідливого ринкового пропозиції є розумною міжсекторальної стратегією, оскільки вона передбачає скорочення ризиків для здоров'я допомогою зміни умов життя. Така політика передбачає залучення бізнесу, для якого скорочення рівня шкоди повинно стати ринковим інтересом і прибутковою справою, що у свою чергу гарантуватиме ефективність і тривалість змін. Якщо компанія-виробники відзначать вигоду від "зниження шкоди", зміниться їх ринкову пропозицію, що поступово призведе до нових умов життя населення і таким чином - зміцнення суспільного здоров'я", - резюмував експерт.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n420201
VEhrNGRrdzVRM2d3V21KUmREbERPVEJNV0ZKbldIcFJkRGxETURCTU4xSm5Ua01yTUV4SmJqQlpPRDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору