EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  10648  117

 Рада схвалила держгарантію 100% всіх вкладів громадян у держбанках

Верховна Рада України підтримала за основу та в цілому з правками законопроект №5553 "Про внесення зміни до Закону України "Про банки і банківську діяльність" щодо надання державної гарантії 100% всіх вкладів громадян в усіх державних банках.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Українські новини", за відповідне рішення проголосували 276 народних депутатів.

Автором документа є Президент Петро Порошенко.

Президент вважає, що для відновлення і зміцнення довіри громадян до державних банків необхідно ввести додаткове забезпечення державою вкладів у державних банках.

Читайте також: Рада внесла зміни до Бюджетного кодексу

Зараз державою гарантується 100% вкладів тільки в "Ощадбанку".

В "Укрексімбанку", "Укргазбанку" і "Приватбанку" вклади гарантуються винятково в межах 200 тис. гривень.

Як зазначається в пояснювальній записці до документа №5553, законопроект розроблений з метою посилення тенденції щодо подолання кризових явищ у банківській системі України та закріплення прояви волі держави як власника державних банків у забезпеченні захисту інтересів вкладників - фізичних осіб.

Також читайте: Гонтарева розповіла, в яких банках зберігає свої заощадження

Законопроектом передбачається внести зміну до статті 57 закону України "Про банки і банківську діяльність". Згідно з цими змінами, держава бере на себе обов'язок щодо забезпечення відшкодування фізичним особам - вкладникам державних банків тієї частини суми вкладу, що перевищує граничний розмір відшкодування коштів за вкладами, встановлений відповідно до закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". При цьому для цих фізичних осіб також зберігаються передбачені законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" гарантії за вкладамив сумі, що не перевищує граничного розміру відшкодування коштів за вкладами.


Відповідно до закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, за станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленої на цей день, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути менше 200 тис. гривень. Адміністративна рада Фонду не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n420256
VEhrNGRrdzVRM2t3VEhKUmRUbERkekJNVkZGMVNIcFJkRGxEZHpCTWNsRjJkRU01TUV3M1VYWTVSMEV3VERkUmRHUkROakJaU2pnd1RGQlJjMDVIUVRCTVJGRjJaRWRETUZwaVVtb3plbEZ6WkVOM01Fd3pVWFYwUXpSbVRrTlRNRXRDT0RCTFZGRjJkRU01TUV4Ulp6Qk1VRkZ6VGtkQk1FeEVVWFprUjBNd1dWQlJjM1JEZHpCTU0xRjJaRWRRU1U1RGVUQk1jbEYxT1VOM01FeFVVbXgwUTNrPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору