EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  12147  39
Матеріали за темою:

 Депутати проголосували закон про забезпечення експортно-імпортної експансії

Рада проголосувала закон № 2142-а "Закон про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування і здешевлення кредитування експорту" у другому читанні і в цілому.

Про це повідомляє парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

За цей законопроект проголосувало 237 депутатів.

У пояснювальній записці до законопроекту говориться: "Закон визначає принципи державної підтримки експортної діяльності шляхом страхування, перестрахування, забезпечення, часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами з метою створення умов для здійснення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження на зовнішні ринки, забезпечення захисту українських експортерів від ризиків неплатежів і фінансових втрат і підвищення конкурентоспроможності українських виробників на світових ринках.

Також читайте: Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу, що збільшують акцизи на тютюн і алкоголь, для прийняття бюджету

Законом передбачено, що для стимулювання експорту товарів (робіт, послуг) українського походження Кабінет Міністрів України створює Експортно-кредитне агентство (далі - ЕКА), що на добровільній основі здійснює страхування, перестрахування, надає гарантії за договорами, які забезпечують розвиток експорту, а також бере участь у реалізації програми часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами.

Законодавчим актом визначено термінологію щодо впровадження державної підтримки експорту; завдання, напрями та принципи державної підтримки експортної діяльності.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Рада схвалила держгарантію 100% всіх вкладів громадян у держбанках

Відповідно до Закону, основними завданнями державної підтримки експортної діяльності є:

1) створення системи страхування та гарантування комерційних і некомерційних ризиків під час проведення експортних операцій;

2) розширення довгострокового експортного кредитування;

3) створення механізму часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами.

Законом визначені органи управління і контролю ЕКА; види і умови діяльності ЕКА; джерела фінансування ЕКА; сфери підтримки тощо.

Закон передбачає публічність діяльності Експортно-кредитного агентства, визначає порядок і умови надання державної фінансової підтримки експортної діяльності".

Читайте також: Рада внесла зміни до Бюджетного кодексу


Источник: https://ua.censor.net.ua/n420267
TUV4SVVtcDBRekF3VEdKUmRHUkhRMHhVU1hkTlZHTjJUSGs0ZGpCTVpsRnpUa00yTUV3M1VYWlllbEYwT1VOM01FeHlVWFowUXprd1REZFJkamxIUVRCTU4xRjBaRU0yTUZsS09EQmFZbEYyVGtNdk1FdzNVbWRPUjBObVRrTXhNRXh5VW1ka1F5OHdURVJSZG1SSFFqQmFZbEpxTTNwUmRHUkROakJaU0ZGMk9VTXJNRmxFVW1kdWVsRnJkRU5u
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору