EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  3536  23

 Рада схвалила зарахування до держбюджету 95% ренти за користування надрами

Верховна Рада України підтримала в другому читанні законопроект №3038-1 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо справедливого розподілу рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату)"

Про це повідомляє парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

За документ проголосували 259 парламентаріїв.

У пояснювальній записці зазначається: "Законопроект спрямований на розвиток адміністративно-територіальних одиниць, на території яких ведеться видобуток вуглеводнів, і налагодження плідної співпраці між підприємствами нафтогазовидобувного комплексу та органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування".

Читайте також: Рада схвалила перенаправлення 5% ренти на видобуток нафти і газу місцевим бюджетам

Так, законом пропонується внести зміни до низки статей Бюджетного кодексу України. Зокрема, пропонується встановити, що до доходів загального фонду державного бюджету зараховуються 95% рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату (зміни до статті 29 Бюджетного кодексу України).

Передбачається, що до доходів загального фонду бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад, що створюються відповідно до закону і перспективного плану формування територій громад, належать 1,5% рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату.

Також читайте: Депутати проголосували закон про забезпечення експортно-імпортної експансії

Згідно з проектом, передбачається також, що до доходів загального фонду бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів належать 1,5% рентної плати за користування надрами для видобутку. Крім того, встановлюється, що до доходів загального фонду бюджетів міст районного значення, сільських, селищних бюджетів відносяться 2% рентної плати за користування надрами для видобутку.

Закон набуде чинності 1 січня 2018 року.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n420271
VEhrNGRrdzVRek13VEVSUmRYUkRLekJNTVRnd1RHWlJjMDVETmpCTU4xRjJaRU1yTUV3dlVtZE9ReXN3VEZoUmRYUkhRMlpPUjBFd1RGaFJkbVJIUXpCTVFqZ3dTa3hSYjBFOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору