EN|RU|UK
 Політика України
  4570  43

 "Закон "Про вищу раду правосуддя" забезпечує механізми затримання й арешту суддів", - міністр Петренко

Міністр юстиції України Павло Петренко вважає, що прийнятий Верховною Радою президентський закон "Про вищу раду правосуддя" забезпечить механізми подання згоди на затримання чи арешт суддів.

Як передає Цензор.НЕТ, про це міністр написав у Фейсбуці.

"Документ передбачає надання Громадській раді доброчесності ефективних механізмів впливу на процес відбору суддів. Таким чином ми створюємо додаткові механізми контролю громадськістю конкурсних відборів на суддівські посади та процесу формування доброчесного професійного суддівського корпусу", - розповів міністр.


На думку Петренка, ситуації, коли судді, які вчиняли злочин, залишаються на свободі, відійдуть у минуле.

"Окрім цього, документ розширює коло суб'єктів, майно, статки й витрати яких підлягають обов'язковому декларуванню. Це, зокрема стосується членів, апарату та інспекторів Вищої ради правосуддя, а також апарату Вищої кваліфікаційної комісії. Це посадові особи, які є відповідальними за формування чесного, відповідального й ефективного суддівського корпусу", - додав він.

Також Петренко зазначив, що законопроект передбачає, що окремі категорії осіб звільняються від обов'язку декларування. "Це стосується посадових осіб установ освіти, науки, охорони здоров'я, культури, мистецтва, соціального обслуговування населення, захисту ветеранів тощо", - повідомив він.
"Водночас вважаю, що ми маємо далі рухатися в напрямку посилення контролю за процесом подання електронних декларацій. Я переконаний, що ініціатива громадськості щодо необхідності створення реальних механізмів контролю з боку громадянського суспільства за електронним декларуванням є повністю виправданою. Такий крок зведе нанівець можливість маніпуляцій як з боку контролюючих органів у ході перевірки е-декларацій, та і з боку самих декларантів", - переконаний міністр.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n420455
VEhrdlVXNDVRekV3V1V4U1owNURNVEJNTTFGMWRFTXJTVTVEWmpCTVJGRnpkRU0zTUV3MGRrdzVRMU13UzBSUmNtYzlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору