EN|RU|UK
 Політика України
  33511  138

 Мінфін придбав акції "Приватбанку" за одну гривню. ДОКУМЕНТ

Міністерство фінансів купило 100% акцій ПАТ КБ "ПриватБанк" за 1 грн.

Про це йдеться в постанові від 18 грудня 2016 р. № 961, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Встановити, що: держава в особі Міністерства фінансів набуває акції ПАТ КБ "ПриватБанк" у повному обсязі за одну гривню; після абзацу другого цього пункту, з метою відновлення і забезпечення стабільної роботи ПАТ КБ "ПриватБанк" держава в особі Міністерства фінансів бере участь у його додатковій капіталізації шляхом придбання акцій додаткової емісії існуючої номінальної вартості на суму, що не перевищує розміру мінімальної потреби в капіталі, розрахованої Національним банком", - йдеться в документі.

Згідно з постановою, Міністерству фінансів доручено здійснювати для забезпечення виконання абзацу третього пункту 2 цієї постанови випуск облігацій внутрішньої державної позики в розмірі до 116,8 млрд грн з терміном обігу до 15 років і процентною ставкою доходу на рівні не вище 10,5% річних з подальшим внесенням їх від імені держави в оплату за акції додаткової емісії ПАТ КБ "Приватбанк", а також у тримісячний термін внести пропозиції про необхідність додаткової капіталізації ПАТ КБ "ПриватБанк" за результатами проведеної міжнародно визнаною аудиторською компанією оцінки його фінансового стану.


национализация приватбанка

Нагадаємо, 18 грудня стало відомо, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку". Уряд має намір випустити 30-річні ОВДП на 150 млрд гривень і в підсумку стати 100% власником банку. Перший заступник голови банку заявив, що рішення про передачу "Приватбанку" державі було ухвалено через безпрецедентну інформатаку і загрозу для клієнтів. У "Приватбанку" запевнили, що з грошима на рахунках нічого не станеться: "Це було ключовою умовою переговорів". У свою чергу, голова Мінфіну Данилюк підтвердив: "Гроші вкладників "Приватбанку" в безпеці і захищені державою". Водночас "ПриватБанк" у зв'язку з процедурою націоналізації призупинив корпоративні платежі на добу до 9:00 20 грудня.

За даними НБУ, загальна потреба "Приватбанку" в капіталі становить 148 млрд гривень. А голова Мінфіну Данилюк зазначив, що після того як "Приватбанк" повністю стабілізується, держава планує цей банк продати. У свою чергу, президент Порошенко заявив: "Держава гарантує клієнтам "Приватбанку" недоторканність і цілісність їхніх грошей".

19 грудня Національний банк України виділив "Приватбанку" 15 млрд гривень для підтримки ліквідності.

Разом з тим, рішення про націоналізацію "Приватбанку" підтримали в МВФ і ЄБРР, а також країни G7, Євросоюз і США.

Крім того, міністр фінансів Олександр Данилюк заявив:"ПриватБанк" доведений до неплатоспроможності, а за це передбачена дуже серйозна відповідальність ". Також, Мінфін для докапіталізації "ПриватБанку" випустить облігації держпозики на 116,8 млрд грн. За словами глави НБУ Гонтаревої, 116 млрд грн, необхідні для докапіталізації "ПриватБанку", зарахують як держборг.

Источник: https://ua.censor.net.ua/p420537
VEhrNGRrdzVRemt3VEVSU2FIUkhWekJNTjFGMlpFTjNNRXgyVW14MFF6TXdURVJTYUhSSFZ6QlpPVGd3U25KUmMwNURlREJNZWxKc2RFTTVaazVEWXpCYVlsRjJaRWRGTUZwaVVYWlllbEZ1T1VkQk1FeHFVWE4wUTNjd1dVeFJjMlJEZHpCTU0xRjFaejA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору