EN|RU|UK
 Економіка
  1143  10

 АМКУ просять не допустити підвищення вантажних тарифів "Укрзалізниці"

Галузеві асоціації аграріїв, хіміків, металургів, виробників будматеріалів звернулися до Антимонопольного комітету України із закликом не допустити запланованого підвищення вантажних тарифів "Укрзалізниці".

Виробники відзначають, що зростання залізничних тарифів на 15%, яке відбулося в травні 2016 року, а також намір УЗ підвищити тарифи на 25% в 2017 році не відповідають зростанню індексів споживчих цін та цін промислових виробників, повідомляє Лівий берег.

"За даними з фінансових звітів УЗ, існуючий рівень тарифів забезпечує рентабельність вантажоперевезень на рівні 40-50%, що дозволяє за рахунок вантажних перевезень здійснювати крос-субсидування пасажирських перевезень в обсязі до 10 млрд грн на рік. Таким чином, поточний рівень вантажних тарифів навіть вище за економічно виправданий, особливо якщо мова йде про монополіста", - підкреслюють вантажовідправники.

На думку галузевих асоціацій, зростання тарифів вже призвело до значного зниження конкурентоспроможності українських виробників на зовнішніх ринках. Подальше підвищення тарифу тільки демотивує менеджмент ПАТ "Укрзалізниця" вирішувати проблеми ефективності операційної діяльності і знижувати рівень корупції, "бо всі проблеми можна вирішити шляхом підвищення тарифів".

"Сфера залізничного транспорту, яка перебуває в стані природної монополії, не має належного рівня антимонопольного регулювання... З огляду на неврегульованість процедури підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення, відсутність передбачених законодавством нормативних документів у цій сфері, просимо в межах компетенції Антимонопольного комітету сприяти недопущенню збільшення вантажних залізничних тарифів до створення незалежного органу - Національної комісії регулювання тарифів на транспорті, який зможе професійно, виважено й об'єктивно оцінити обґрунтованість і доцільність перегляду тарифів", - йдеться у зверненні асоціацій.

Відкритий лист на адресу глави АМКУ Юрія Терентьєва підписали глава Федерації металургів України Сергій Біленький, президент Української зернової асоціації Володимир Клименко, президент Союзу хіміків України Олексій Голубов, виконавчий директор Української асоціації виробників феросплавів "УкрФА" Сергій Кудрявцев, виконавчий директор Асоціації "Укрцемент" Роман Скільський .

Нагадаємо, раніше радник прем'єр-міністра Іван Міклош заявив, що підвищення вантажних тарифів "Укрзалізниці" може зробити продукцію українських виробників неконкурентною на світових ринках.


документ тариф

документ тариф

документ тарифИсточник: https://ua.censor.net.ua/n420580
VEhrNGRrdzVSME13VEVSU1owNUROREJaVkZGMVNIcFJiemxETmpCWlJGRjBPVU4zTUV4MlVteDBRek13VEROUmRVNUhSekJaT0QwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору