EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  22214  82

 У 2017 році ідентифікація громадянина за допомогою MobileID з'явиться по всій країні

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у п'ятницю провів нараду за участю представників мобільних операторів щодо впровадження альтернативного методу електронної ідентифікації Mobile ID - електронно-цифрового підпису, розміщеного на SIM-карті.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

На зустрічі обговорювали перспективи впровадження технології в Україні та необхідні для цього законодавчі рішення. Також під час заходу голова Державного агентства з питань електронного урядування Олександр Риженко і президент компанії "Київстар" презентували результати пілотного проекту впровадження технології MobileID на базі електронних послуг Державного земельного кадастру.

Сфера використання MobileID досить широка. Це може бути отримання електронних послуг і доступ до реєстрів, електронний документообіг у державних і комерційних установах, банківські операції та електронна комерція. Крім того, мобільний ідентифікатор незабаром можна буде використовувати під час отримання медичних послуг і сервісів, освітніх і так далі.

"Ідентифікатор повинен дати дистанційованість, прозорість і якісний сервіс, чого б це не стосувалося - банк, лікарня, освіта, соціальна допомога, державна послуга - земля, будівництво, або щось інше. Людина може в своєму мобільному телефоні отримати змогу замовити й отримати послугу держави без контакту з чиновниками. Це буде величезне досягнення, зокрема і в боротьбі з хабарництвом", - наголосив Володимир Гройсман.

Прем'єр також зазначив, що необхідно забезпечити правову підтримку як на рівні законодавства, так і урядових рішень, щоб створити правові можливості для реалізації рішень і розвитку напрямку нових технологій.

На сьогодні є низка проблем, які заважають повноцінному впровадженню MobileID по всій країні.

"По-перше, ідентифікація абонентів, які у нас практично не ідентифіковані. Друге, повинні бути внесені зміни в законодавство, якими буде узаконено мобільна підпис. І третє, кожен оператор повинен у себе запровадити цю систему. З чимось впораються самі оператори, а стосовно деяких питань знадобиться допомога держави", - каже голова компанії "Київстар" Петро Чернишов.

Крім того, за його словами є ще одна серйозна проблема, пов'язана з Пенсійним фондом.

"Коли ви кладете гроші на свій мобільний рахунок, то за законом оператор повинен негайно перерахувати з цих грошей 7,5% у Пенсійний фонд. Але, припустімо, ви хочете з цих 100 грн 20 витратити на якісь платні послуги на держпорталі. З цих 20 грн ми не повинні брати 7,5%. І, відповідно, ми повинні їх вам повернути. Але у нас немає права повернути ці гроші. Взяти можемо, а повернути на телефон - ні. Нам не вдалося поки переламати впертість деяких людей, які не хочуть це скасувати. Без цього MobileID впровадити можна, але гроші перераховувати вже не зможемо. А якщо буде можливість одночасно отримати довідку і розплатитися за неї, тоді це буде вже повноцінний сервіс".

За його словами всі мобільні оператори згодні з необхідністю впровадження мобільного ідентифікації: "На ринку в цьому питанні рідкісна єдність". І незважаючи на те, що будуть потрібні додаткові фінансові витрати, оператори вважають ці витрати цілком посильними - також як і можливі технічні складності.

Що стосується термінів впровадження MobileID, то тут точних прогнозів немає: "Тут уже багато що залежить від держави, а вона в нас непередбачувана. Тому не можу вам сказати. Прем'єр дав доручення і сподіваюся, питання буде вирішуватися швидше".

Втім, голова Держагентства Олександр Риженко більш оптимістичний і вважає, що 2017 стане тим роком, коли мобільна ідентифікація з'явиться по всій країні.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n420801
VEhrdlVYUmtRemN3VEZoUmRYUkhRekJaUkZGMmRFTTVNRXd6VW14cFJGRjBUa01yTUV4eVVtYzVRemd3VEZoUmRtUkhRekJNWjNaTU1HeEZUR1JETmpCTVJGSm5Ua2RETUV4eVVYTkJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору