EN|RU|UK
 Суспільство
  56976  67

 У Новолуганському встановили блокпост для протидії контрабанді під заступництвом силовиків, - волонтер Шовкошитний

Збройні сили України (ЗСУ) поставили блокпост у селищі Новолуганське (Донецька область).

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише волонтер "Народного тилу" Родіон Шовкошитний на Facebook.

"За всіма документами Антитерористичного центру (АТЦ) Новолуганське значилося територією, яку контролюють сили АТО. Не "сірою зоною", якою воно було фактично понад рік, а нашою територією. Насправді ж Новолуганське до вчорашнього дня було територією між нульовими блокпостами ЗСУ та сепарів", - інформує він.

"Редакція 415-го наказу (тимчасового порядку), який і регулює весь рух товарів у зоні проведення АТО, виписана таким чином, що будь-який підприємець може завозити будь-який вантаж у будь-який прифронтовий населений пункт, який контролює Україна", - зазначив волонтер.

"Тобто в цьому селищі було штучно створено "дірку", така ситуація, при якій каравани - а це, за найскромнішими підрахунками, 150 вантажів за день - заходили в село цілком легально. У самому ж селі не було жодного блокпоста, тож далі вантажівки безперешкодно або перевантажували, або безпосередньо йшли в Горлівку. Це і є атошний контрабас за сприяння АТЦ. У таку "дірку" попхалися безліч контрабандистів із сусідніх районів, купа азербайджанців, місцеві жителі, типу переселенці. Контролювали та забезпечували прохід різні ротації київських УСБУ, "гоцмани" ("Дніпро-1"), "тумани" (54-а бригада), опери "Фантома" (ДФСУ) і т.д.", - стверджує Шовкошитний.


"Вчора в Новолуганське, яке за паперами було під контролем ЗСУ ...зайшли ЗСУ. Його не захоплювали, не штурмували, не брали. У нього нарешті зайшли, поставили блокпости, яких там не було, розмістилися", - повідомляє він.

"Тому тут не може бути жодних претензій від ОБСЄ або ще когось. Наказ на вхід батальйону в село був відданий, зокрема, через те, що 3-й батальйон 54-ї бригади дозволив, а деякі його бійці безпосередньо брали участь у створенні чи не рекордного за масштабами та нахабством контрабандного руху товарів", - підкреслив волонтер.

"Тепер м'яч на половині поля "Донбасу". Це час випробування мідними трубами. Каравани, як і раніше, мають легальне право на в'їзд у Новолуганське, якщо є необхідні документи. Фіскалам тепер доведеться перевірити всіх підприємців села. Там можна істотно штрафами за 164-ю статтею (Кодексу про адміністративні правопорушення. - Ред.) наповнити бюджет, ну, чи свою кишеню. А ось пройти наш "нуль", який тепер на виїзді з села в сторону Гольми, - ось де тепер головна проблема, яку і намагатимуться вирішити контрабандисти. До керівництва батальйону "Донбас" ходитимуть (якщо вже не пішли) і пропонуватимуть величезні суми. Якщо хлопці займуть принципову позицію і відмовлять, отримають обстріли позицій і локальну війну з сепарами. Якщо знайдуть привід стати лайном у країні, в якій жопа, буде тихо і мирно", - пише Шовкошитний.


"Зараз місцеві незадоволені, бо безперешкодний рух на Горлівку тепер неможливий. Раніше вони ненавиділи тільки фіскалів із переїзду, тепер головна перешкода - блокпост на виїзді з села. Переважна більшість жителів Новолуганського налаштована не за Україну (так часто буває в прифронтових селах, які контролюють ЗСУ) ", - заявив він.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n420840
VEhrNGRrdzVRell3VERkUmRtUkhRekJaUkZGelRrTjRNRXhFVVhaa1F6QXdURUk0TUV4TVVYWjBRemN3VERkUmRtUkhRekJNV0ZKblRrTTBaazVEZURCTWRsRjJkRU0yTUV3dlVYWjBSMEl3V1VvNE1FeEVVbWRPUXpnd1dtSlNhak42VVd4T1F5c3dURE5SYzJSRGR6QlpSamd3U2xSUmRuUkRPVEJNV0ZKb2RFZE5NRXh5VVhORFJGRjJkRU40TUV4MlVYTk9SMEl3V1V4U2FrRTlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору