EN|RU|UK
 Політика України
  34503  214

 Будь-яке голосування, крім як "за", стосовно резолюції щодо Ізраїлю не стикувалося б із нашою боротьбою проти окупації РФ Криму і Донбасу, - представництво України при ООН

Українське представництво при ООН заявило, що будь-яке голосування, окрім як "за", стосовно резолюції ООН щодо ізраїльських поселень на території Палестини суперечило би боротьбі України з окупацією Донбасу і Криму Росією.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на заяву Постійного представництва України при ООН щодо голосування в Раді Безпеки ООН стосовно резолюції про ізраїльські поселення на палестинській території.

"Україна підтримала резолюцію РБ ООН, яка закликала Ізраїль припинити поселенську діяльність на палестинських територіях. І ось чому: пошук вирішення конфлікту перебуває сьогодні чи не в найглибшій кризі за всю його історію. Відсутність перспектив реанімації мирного процесу між Ізраїлем і Палестиною майже щодня виливається в загострення ситуації з безпекою в Ізраїлі і на західному березі річки Йордан. На цьому тлі небувала поселенська активність Ізраїлю на палестинських територіях навряд чи допомагає приборкати насильство. На початку проект резолюції був набагато жорсткіший для Ізраїлю. Згодом його серйозно доопрацювали і збалансували, додавши туди: вимоги до органів безпеки Палестинської національної адміністрації вести активну боротьбу з тероризмом, а також вжити негайних заходів для запобігання будь-яким насильницьким діям проти цивільного населення, включаючи терористичні акти; положеннями про важливість притягнення до відповідальності винних за терористичні акти, посилення зусиль у боротьбі з тероризмом і підтримання співпраці в сфері безпеки для запобіганню насильства і терактів. Остаточний же текст резолюції звели до повтору положень із багатьох уже схвалених документів Радбезу ООН. Не новим є заклик до Ізраїлю припинити поселенську діяльність як необхідну умову для врегулювання конфлікту з Палестиною на основі принципу співіснування двох держав. Усі сторони (неодмінно і палестинська!) закликають до колективних зусиль в інтересах досягнення миру і безпеки в рамках близькосхідного мирного процесу", - йдеться в заяві.


"Будь-яке голосування України, окрім як "за", за резолюцію із закликом до припинення незаконної діяльності на територіях, що, згідно з міжнародним правом, мають статус окупованих, жодним чином не стикувалося б із нашою боротьбою на дипломатичному (а у випадку з Донбасом - і бойовому) фронті проти тимчасової окупації російським агресором Криму й окремих районів Донецької та Луганської областей. Адже зло окупації - це саме те, проти чого Україна відчайдушно бореться вже два роки на всіх міжнародних майданчиках. Те, за що ми безкомпромісно критикуємо інші держави, які намагаються зайняти половинчасту позицію у відповідь на російську агресію проти України. Є важливі державні питання, позиція щодо яких не може і не повинна змінюватися залежно від політичної кон'юнктури. Є національні інтереси України, які не завжди збігаються з інтересами наших партнерів, зокрема Ізраїлю. Від них не можна ні "утриматися", ні, тим більше, проголосувати "проти". Переконані, що взаємна повага до позицій один одного, вміння слухати і чути свого співрозмовника, високий рівень політичного діалогу між нашими державами будуть залишатися фундаментом співпраці між Україною та Ізраїлем у рамках ООН", - резюмували в представництві України при ООН.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Текст резолюції є збалансованим": МЗС коментує голосування щодо Ізраїлю в Радбезі ООН
Источник: https://ua.censor.net.ua/n420983
VEhrNGRrdzVSMEV3VEZoUmREbERLekJNZGxKcWRFZEhNRnBpVW1vemVsRnVkRU5sTUVveE9EQkxSRkZ6VGtNd01FeElVWFJrUXpOSlRrTmxNRW8zVVc1WWVsRm9kRU16TUZsRVVYTk9SMWd3VEhaU2FraDZVVzQ1UTNjd1RIWlJkR1JIUWpCWlRGRjFUa001TUV4QlBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору