EN|RU|UK
 Фоторепортаж
  66788  26

 ОБСЄ на замітку: російські окупанти і пропагандисти фальсифікують обстріли Дебальцевого нібито з боку ВСУ. ФОТОрепортаж

Російські та підконтрольні бойовикам "ДНР / ЛНР" ЗМІ на Донбасі виконують роль спільників терористів. Ескалація бойових дій у районі Світлодарської дуги в другій половині грудня 2016 року оголила нову хвилю подібних операцій.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про один з таких прикладів "медіа терору" йдеться у розслідуванні міжнародного розвідувального співтовариства InformNapalm.

"В останні дні підконтрольний терористам рупор "Луганський інформаційний центр" опублікував цілу серію матеріалів, мовляв, ЗСУ обстрілами намагаються вибити підрозділи т. зв. "народної міліції ЛНР" із позицій біля Дебальцевого. Крім цього, російські пропагандисти опублікували фото та відео двох випадків одиничного ураження житлового сектору. Такі обстріли вигідні тільки російській пропагандистській машині, яка представляє їх як «операцію українських карателів», хоч навіть це неможливо порівняти з планомірним знищенням мирних громадян російськими окупантами в українській Новосвітлівці чи сирійському Алеппо", - йдеться в матеріалі InformNapalm.

Дивіться також: СБУ зупинила діяльність несанкціонованого каналу зв'язку, який використовували терористи. ФОТО+ВІДЕО

"Репортажі зацікавили волонтерів-розслідувачів міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm, бо простежується низка нестиковок в офіційній версії ЗМІ, підконтрольних російським терористам. Одиничні обстріли зі сторони України житлового сектору безглузді з військової точки зору. Давайте шукати проколи організаторів цих провокацій. Місця прильоту снарядів зафіксовані за адресою м. Дебальцеве, вул. Курчатова, гаражі між 9 і 11 будинками. На відео пропагандистcький канал News Front демонструє пошкодження будинку 9 з боку під'їздів, але не показує, куди припав удар, не показує сліди вирв", - зауважують автори розслідування.

пропаганда ложь оккупанты обстрелыпропаганда ложь оккупанты обстрелы

Нам показують тільки 1 місце влучання - гаражі між 9 і 11 будинками.

пропаганда ложь оккупанты обстрелы

Детонація боєприпасу сталася на даху гаража (не пробивши перекриття) біля торцевого підвищення сусіднього гаража.

пропаганда ложь оккупанты обстрелы

"Про це свідчить і відсутність слідів вибуху нижче балок перекриття. А обвал перекриття стався вже від детонації, а не від пробиття боєприпасом. Це свідчить про те, що боєприпас був невеликої потужності/калібру (наприклад, мінометна міна 82 мм) і малої дальності прицільного пострілу: 3-4 км. Від найближчих позицій наших військ до Дебальцевого за найоптимістичнішими підрахунками не менше 12 км у північному та північно-західному напрямку. На ділі може виявитися, що відстань набагато більша", - йдеться в публікації.

Також читайте: "Потрібно ставити крапку на будь-яких розмовах про можливість укладення будь-якого перемир'я", - Шкіряк про Донбас

пропаганда ложь оккупанты обстрелы

Еліпс розлітання уламків добре видно по сліду на даху гаража, він направлений в сторону 9 будинку. Отже, велика ймовірність, що міна прилетіла із західного чи південно-західного напрямку, де немає ЗСУ.

пропаганда ложь оккупанты обстрелы

Ще один інцидент з будинком в Новогригорівці.
Новогригорівка, приватний будинок,
координати будинку.

пропаганда ложь оккупанты обстрелы

"Сюди спостерігачів ОБСЄ бойовики не повезли. Прибули тільки російські пропагандисти. Чоловік, який нібито є господарем будинку, на відео стверджує, що побачив чорну точку снаряда, який наближався, і вказує напрямок, звідки начебто прилетів снаряд, хоча ймовірність реально побачити снаряд, який на тебе летить, дуже мала (приблизно 0). А заховатися просто нереально через малий підлітний час снаряду. Тому можна зробити висновок, що він говорить неправду. Дивний характер пошкодження будинку: перед будинком немає вирв. Снаряд (якщо він був) явно пробив стіну біля нижнього правого кута вікна - частина блоків вдавлена всередину. І чому тоді пошкоджено гребінь даху?" - зауважують розслідувачі.

пропаганда ложь оккупанты обстрелы

Але й усередині будинку не видно слідів вибуху боєприпасу: нічого не обгоріло, не прокоптилося, немає слідів ушкодження уламками. Тільки на стелі, прямо перед вікном - легкі сліди пошкоджень.

пропаганда ложь оккупанты обстрелы

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Поширюване в соцмережах повідомлення про вбивство бойовиками захоплених у полон воїнів не відповідає дійсності, - спікер АТО

Зі слів, з якими звертаються до "хазяїна", стає зрозуміло, що будинок вже постраждав раніше, і було це влучання цього разу, чи нам показують старі руйнування під виглядом недавніх - не зрозуміло.

Російський офіцер із СЦКК бере участь у фальсифікації доказів: він виставляє напрямок півночі без компаса. Напрямок, який він вказує, на 30 градусів (!) розходиться з істинним.

пропаганда ложь оккупанты обстрелы

"Візуально стрілка, направлена нібито на північ, відхиляється від перпендикуляра до стіни будинку градусів на 45. Реальне ж відхилення від перпендикуляра лише на кілька градусів, та, мабуть, для російських "миротворців" це не важливо. А важливо переконати слухачів російських каналів, що ОДИНИЧНИЙ і БЕЗГЛУЗДИЙ постріл "було зроблено" із Світлодарської дуги", - йдеться в розслідуванні.

пропаганда ложь оккупанты обстрелы

Російські офіцери із СЦКК прекрасно справляються з підтримкою пропагандистської лінії країни-агресора.

Далі на відео демонструють доволі великий уламок боєприпасу, але ми не бачимо, звідки він з'явився.

пропаганда ложь оккупанты обстрелы

На окремому фото цей самий уламок ми бачимо в руках когось з окупаційної влади чи російських пропагандистів.

пропаганда ложь оккупанты обстрелы

Читайте також: З боку "МГБ ЛНР" можливі провокації з жертвами серед мирного населення, - Тимчук

пропаганда ложь оккупанты обстрелы

"Уламок не має слідів вибуху, а тільки сколоті краї. Або снаряд не розірвався, або його навмисне запустили, як виливанець (рос. - болванка). Калібр снаряду можна умовно визначити - не менше 100 мм. Ми чітко бачимо на уламку 2 поряд широкі канавки під ведучі мідні пояски, одна з них ще заповнена рештками "гребінки" (витиснуті сліди нарізів каналу ствола). Під такий опис підходить обмежена кількість снарядів:
  • уламково-фугасний снаряд 3ОФ32, прийнятий на озброєння у кінці 70-х минулого століття, він досі випускається на федеральному державному унітарному підприємстві (рос. - ФГУП) «Завод пластмас» у Челябінській області РФ
  • Їх застосовують у:

    1. Гарматі БС-3 (постріли 3УОФ10 і 3УОФ11), яку активно використовують бойовики, що маскуються під «армію ЛНР», про що нам розповіла російська вікіпедія.


пропаганда ложь оккупанты обстрелы

  1. Нарізна гармата - пускова установка 2А70 (постріл 3УОФ17), 100-мм гармата / пускова установка - російський артилерійський засіб підтримки піхоти. Її встановлюють на різні бойові машини піхоти й десанту, наприклад, БМД-4, БМП-3, БТР-90М.
  2. Уламково-фугасний ОФ-29 до 152-мм гармати 2А36 «Гіацинт-Б».
    Та якби такий снаряд вибухнув всередині будинку, то від будинку нічого б не залишилося, а якщо просто розколовся, то де інші частини?

пропаганда ложь оккупанты обстрелы


На всіх відео інших обстрілів, які з'явилися пізніше, на землі видно вирви від боєприпасів невеликого калібру, з радіусом стрільби 3-4 км (про що свідчать розміри вирв)", - зазначають автори досліження.

Також читайте: Бойовики перекидають підкріплення в район Світлодарської дуги, - ІС

пропаганда ложь оккупанты обстрелы

Обстріл храму також ідеально вкладається в концепцію "русского мира", захисту російськомовного населення та православ'я - все, що треба для російського медіа тероризму.

пропаганда ложь оккупанты обстрелы

"У зв'язку з викладеними вище фактами залишається відкритим питання про рівень професійної підготовки представників ОБСЄ, їхньої здатності та компетентності проводити глибокий та об'єктивний аудит, враховуючи всі аспекти можливих провокацій. Адже візуальний огляд та констатація самого факту обстрілу автоматично зараховується в актив звинувачень української сторони. Це, безумовно, на руку російським пропагандистам, але не показує дійсного стану та глибини процесів, що відбуваються, і якими віртуозно керує Кремль. Поки готували цей аналіз, Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що 23 грудня російські окупаційні війська обстріляли Дебальцеве з мінометів калібром 82 мм. Для фіксації провокації, підготовки та поширення пропагандистських матеріалів, які дискредитують ЗС України, залучені кореспонденти провідних російських ЗМІ під керівництвом офіцерів Центру інформаційно-психологічного протиборства Центру територіальних військ (Новочеркаськ) Південного військового округу ЗС РФ. Так висновки про характер та тип провокаційних обстрілів було підтверджено також повідомленням ГУР МОУ", - повідомляють волонтери.

Читайте на "Цензор.НЕТ": За минулу добу загиблих немає. Поранено п'ятьох українських воїнів, - спікер АТО

У 2014 році InformNapalm на основі свідчень місцевих жителів уже писав про Алгоритм проведення провокацій і знищення мирного населення терористами "ДНР / ЛНР". Уже в грудні 2016 року колишній ватажок "ЛНР" Валерій Болотов заявив, що під час активних бойових дій у 2014 році так званий батальйон "Зоря" (яким тоді керував нинішній ватажок "ЛНР" Ігор Плотницький) обстрілював Луганськ із метою провокацій. Заява колишнього польового командира бойовиків спровокувала запеклі суперечки в середовищі самих сепаратистів, частина яких звинуватила Болотова у брехні, тоді як інші підтвердили факти "дивних" обстрілів міст Донбасу. Ці та багато інших свідчень доповнюють картину, викладену вище.Источник: https://ua.censor.net.ua/p421030
TUV3M1VYVjBSMFF3VEM5UmRuUkRlVEJNUkZGMlpFZFhTVTVIUXpCTVdGSm5Ua00wTUZsTVVYWjBSMEV3V21KU2JIbEJkRWxPUXpZd1dVUlJkVTVET0VsT1IxZEpUa013TUV3M1VYWmtRM2d3VEVSU1oxTTRka3g1TDFGelpFTXJNRXh1VVhaMFEza3dUR3BSZFc1NlVYWjBRM2d3V1VoU1ozUkhRVEJhWWxGMU0zcFJkblJETmpCWlVGRjJPVU4zTUZsaVVteDBSMUJtVGtNdk1GbEVVWFowUXk4d1RFUlJjemxEZHpCTU0xRjBUa04zWms1RGVEQlpSRkYwWkVkR01Fd3pVbW96ZWxGc1RrTXJNRXd6VVhOa1EzY3dXVVk0TUVwVVVYUmtRM2d3VEVSUmRUbEhUVEJaWWxGMFpFTjVNRXhWUFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору