EN|RU|UK
 Економіка
  17822  99

 Девальвація гривні не пов'язана з націоналізацією "ПриватБанку", - НБУ

Девальвація національної валюти не пов'язана з націоналізацією "ПриватБанку".

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в коментарі заступника голови Національного банку України Олега Чурія, опублікованому прес-службою НБУ.

За даними відомства, сьогодні, 29 грудня 2016 року, на міжбанківському валютному ринку продовжує спостерігатися тимчасовий надлишковий попит на іноземну валюту, який сформувався під одночасним тиском низки факторів.
Так, серед таких чинників називається те, що пропозиція валюти стримує наявність гривневої ліквідності. Таким чином, у компаній-експортерів, які протягом минулого та поточного тижня отримали відшкодування ПДВ на суму 12,5 млрд гривень, немає необхідності продавати валютну виручку.

Крім того, зростання попиту на іноземну валюту пояснюється тим, що компаніям - учасникам ринку необхідно робити платежі за кредитами в іноземній валюті в кінці року.

"Водночас підкреслюємо, що девальваційний тиск на курс гривні цього тижня не пов'язаний з переходом ПриватБанку в державну власність. Твердження, що відтік депозитів з банку провокує посилений попит на валютному ринку, не відповідає дійсності", - сказано в повідомленні НБУ.

Також у відомстві зазначили, що притік коштів населення в інші банки вдвічі перевищив відтік депозитів фізичних осіб з "ПриватБанку" з 19 грудня, а період відтоку коштів з "ПриватБанку" був нетривалий - він тривав лише три дні, після чого відновилося повернення коштів населення в банки.

"У той же час відтік депозитів юридичних осіб з ПриватБанку був компенсований притоком на рахунки юросіб в інших банках коштів за відшкодування ПДВ", - додали в Нацбанку.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n421543
VEhrNGRrdzVRM2t3VEVSUmRUbEhUekJaVEZGelNIcFJjemxIUVRCTWFsRnpkRU01TUZrNU9EQk1jbEpuT1VkQk1GbEdPREJLTTFGclpFTnFaazVEWmpCWlJGRjFUa041TUV4RVVtZDBRM2d3VEVSUmRtUkROZz09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору