EN|RU|UK
 Політика України
  8914  39

 "Приватбанк" погасив заборгованість за кредитами рефінансування, - НБУ

Національний банк монетизував ОВДП для ПАТ КБ "Приватбанк"

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу НБУ.

"В рамках оздоровлення ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" Національний банк України монетизував облігації внутрішньої державної позики, випущені Міністерством фінансів для капіталізації банку після його переходу у державну власність. Для цього вчора, 28 грудня 2016 року, Національний банк купив ОВДП на суму 25,8 млрд грн. Кошти, які ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" отримав від продажу ОВДП Національному банку, були здебільшого спрямовані на погашення заборгованості банку перед Національним банком за кредитами рефінансування. Вчора після монетизації ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" вже погасив цю заборгованість перед регулятором. Відтак, кошти від монетизація ОВДП для ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" не будуть спрямовані на покриття відтоків за депозитами з банку і не матимуть значного впливу на валютний ринок та рівень інфляції", - сказано в повідомленні Нацбанку.

Читайте також: Девальвація гривні не пов'язана з націоналізацією "ПриватБанку", - НБУ

Нагадаємо, 18 грудня стало відомо, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення про націоналізацію"Приватбанку". Уряд має намір випустити 30-річні ОВДП на 150 млрд гривень і в підсумку стати 100% власником банку. Перший заступник голови банку заявив, що рішення про передачу "Приватбанку" державі було ухвалено через безпрецедентну інформатаку і загрозу для клієнтів. У "Приватбанку" запевнили, що з грошима на рахунках нічого не станеться: "Це було ключовою умовою переговорів". У свою чергу, голова Мінфіну Данилюк підтвердив: "Гроші вкладників "Приватбанку" в безпеці і захищені державою". Водночас "ПриватБанк" у зв'язку з процедурою націоналізації призупинив корпоративні платежі на добу до 9:00 20 грудня.

За даними НБУ,
загальна потреба "Приватбанку" в капіталі становить 148 млрд гривень. А голова Мінфіну Данилюк зазначив, що після того як "Приватбанк" повністю стабілізується,держава планує цей банк продати. У свою чергу, президент Порошенко заявив: "Держава гарантує клієнтам "Приватбанку" недоторканність і цілісність їхніх грошей".

19 грудня Національний банк України виділив "Приватбанку" 15 млрд гривень для підтримки ліквідності.

Разом з тим, рішення про націоналізацію "Приватбанку" підтримали в МВФ і ЄБРР, а також країниG7, Євросоюз і США.

Крім того, міністр фінансів Олександр Данилюк заявив:
"ПриватБанк" доведений до неплатоспроможності, а за це передбачена дуже серйозна відповідальність ". Також,Мінфін для докапіталізації "ПриватБанку" випустить облігації держпозики на 116,8 млрд грн. За словами глави НБУ Гонтаревої, 116 млрд грн, необхідні для докапіталізації "ПриватБанку", зарахують як держборг.

23 грудня Мінфін сформував наглядову раду "Приватбанку". 26 грудня "ПриватБанк" представив новий склад правління.Джерело:http://ua.censor.net.ua/n421389Источник: https://ua.censor.net.ua/n421676
VEhrNGRrdzVRMlV3U2t4UmJFNURabVpPUjBFd1RGaFNhRTVIVnpCTU0xRnpUa001TUZsSVVtYzVRM2t3VEVSUmRtUkRPVEJaT1Rnd1NqTlJhMlJEYW1aT1EyWXdXVVJSZFU1RGVUQk1SRkpuZEVONE1FeEVVWFprUXpZPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору