EN|RU|UK
 Політика України
  4818  51

 "Це рішучі дії щодо забезпечення права на справедливий суд", - Порошенко підписав закон про Вищу раду правосуддя

Президент України Петро Порошенко підписав закон про Вищу раду правосуддя

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляється на сайті Адміністрації Президента.

Як зазначається, Порошенко підписав закон "Про Вищу раду правосуддя" під час зустрічі з головою Вищої ради юстиції Ігорем Бенедисюком і заступником глави Адміністрації Президента Олексієм Філатовим.

Порошенко зазначив, що 2016 рік став визначальним у рішучих діях щодо реформування судової системи - були затверджені і набули чинності конституційні зміни в частині правосуддя, розпочато новий орган - Вища рада правосуддя.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Порошенко розраховує на ухвалення Радою законопроекту про Вищу раду правосуддя наступного тижня

"Орган, який прибирає політичну складову в судовій гілці влади, насамперед, з механізмів призначення, переведення, звільнення суддів, надання згоди на затримання або арешт судді", - підкреслив президент.

Глава держави зазначив, що законопроект "Про Вищу раду правосуддя" отримав позитивні оцінки Венеціанської комісії, партнерів з Європейського союзу і США. "Вважаю, що це рішучі дії щодо забезпечення ключового права українських громадян - права на справедливість, права на справедливий суд", - сказав він. Президент підкреслив, що Вища рада правосуддя є одним із ключових моментів судової реформи. Порошенко також підписав закон про внесення змін до Бюджетного кодексу, які, зокрема, врегулюють питання фінансування цього нового органу.

Нагадаємо, Вища рада правосуддя є колегіальним, незалежним конституційним органом державної влади і суддівського самоврядування, який діє в Україні на постійній основі.

Також читайте: "У нас є шанс, що судова система оновиться", - Петренко про конкурс по заміщенню посад суддів Верховного суду

Вища рада правосуддя є юридичною особою, витрати на її утримання визначаються окремим рядком у державному бюджеті України.

Вища рада правосуддя, зокрема вносить подання про призначення судді на посаду; забезпечує здійснення дисциплінарних органом дисциплінарного провадження щодо судді; ухвалює рішення про звільнення судді з посади; дає згоду на затримання судді або утримання його під вартою або арештом; здійснює функції головного розпорядника коштів держбюджету для фінансового забезпечення своєї діяльності; бере участь у визначенні видатків держбюджету на утримання судів, органів і установ системи правосуддя. ВРП складається з 21 члена, з яких 10 обирає З'їзд суддів України з числа суддів або суддів у відставці, двох призначає президент, двох вибирає ВР, двох обирає З'їзд адвокатів України, двох обирає Всеукраїнська конференція прокурорів, ще двох обирає з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів і наукових установ. Голова Верховного суду входить до складу ВРУ за посадою. Розмір винагороди члена ВРУ встановлюється в розмірі посадового окладу судді Верховного суду з коефіцієнтом 1,5.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n422036
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVF6TXdURVJSZFhSREt6Qk1NVGd3V1VoU1p6bERNREJNTjFGemRFTjNTVTVIUVRCTVdGSm9Ua01yTUZsRVVYWk9RM2RtVGtOVE1FeHFVbWxrUTNkSlRrZEJNRXhFVVhST1EzZEpUa012TUZsRVVYTk9RM2t3VERkU1oyUkhSREJNVkZGMFRrZFE=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору