EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  6715  57

 За межами України поховані понад 250 тисяч видатних українців, - Інститут нацпам'яті

Понад 250 тисяч видатних українців поховані за межами України. Могили деяких з них можуть бути примусово ексгумовані вже цього року.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в заяві Інституту національної пам'яті з приводу ексгумації останків українського поета Олександра Олеся.

"Олександр Олесь має бути перепохований в Україні. Найкраще місце для цього - алея почесних поховань на Лук'янівському кладовищі", - зазначив керівник Інституту нацпам'яті Володимир В'ятрович.

Однак створенню такої алеї заважає той факт, що могили видатних українців розкидані по всьому світу. Багато з них - під загрозою.

Також читайте: Громадянин Чехії, заради якого ексгумували тіло Олеся, хотів бути похованим в іншому місці, - посольство України в Чехії

"Частина, вочевидь, залишиться на місці й потребуватиме спільної опіки місцевих українських громад й української держави, - говорить Володимир В'ятрович. - Частину слід перепоховати в Україні через відсутність такої можливості".

За інформацією начальника відділу обліку та збереження місць пам'яті Інституту національної пам'яті Павла Подобєда, "за межами України розташовано понад 250 000 поховань представників української військово-політичної еміграції, діячів науки і культури. Багато з них можуть бути ліквідовані найближчим часом".

Зокрема, цього року тільки на Ольшанському цвинтарі в Празі можуть примусово ексгумувати останки драматурга, одного з батьків новочасного українського сучасного театру Спиридона Черкасенка; громадського діяча, педагога Аини Єфремової-Дурдуківської; інженера-будівельника Олександра Ярошевського.

Нагадаємо, в Празі сьогодні ексгумували останки українського поета Олександра Олеся і його дружини. За законами цієї країни, родичі або друзі померлих повинні платити ренту за місце на кладовищі розміром в 20 тисяч чеських крон на 10 років. До недавнього часу ренту за могилу Олеся платив з власної ініціативи виходець з України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька в могилі Олександра Олеся.

Зараз останки Олександра Олеся та його дружини були переміщені в депозитарій кладовища до моменту рішення родичів поета, які проживають в Канаді, про місце його остаточного поховання.

Своє обурення подією висловили президент Петро Порошенко і прем'єр-міністр Володимир Гройсман, підтримавши ідею створення пантеону почесних поховань.

Міністр культури Євген Нищук заявив про готовність особисто виїхати в Чехію, щоб супроводжувати прах Олександра Олеся на Батьківщину.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n422060
VEhrdlVXdHBabEpxT1VkRE1GbEVVWFowUTNrd1RHcFNhSGs0ZGpCTUwxRjJkRWRHTUV3M1VYTjBRM2N3VEROUmRtUkhVR1pPUjBRd1RISlNaMDVEZHpCYVpsRjJaRWRITUZwYU9EQk1XRkYxZEVkQ01FeFFVbWM1UXpnd1RFUlNhSFJIVnpCWk9UZ3dUQzlSZEdSSFFUQk1XRkYyT1VNck1GbFlVWFowUTNrd1RFUlJkbVJET1RCWk9UZ3dTV0pSZG1SSFFqQlpURkYxVGtkRE1GbFFVbWRwUkZGMlpFTjNNRmxpVVhZNVEzY3dUSGR1TUZrdlVtZDBSMWRtVGtOdU1FeFlVbWhrUjFjd1dUZzk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору