EN|RU|UK
 Політика України
  12376  38

 Швейцарська компанія звинувачує ГПУ в тиску і перешкоджанні роботі в Україні. ДОКУМЕНТ

Швейцарське підприємство RISOIL S.A звинувачує Кримське управління Генеральної прокуратури України та чиновників Чорноморська (Одеська область) в умисному перешкоджанні роботі компанії в Україні.

Як передає Цензор.НЕТ, народний депутат Іван Мірошниченко (фракція "Самопоміч") направив Генеральному прокурору України Юрію Луценку депутатський запит із проханням вплинути на конфліктну ситуацію, що склалася навколо підприємства RISOIL S.A.

За словами нардепа, від імені компаній групи RISOIL S.A. до нього звернувся Шота Хаджишвілі (представник компанії RISOIL S.A в Україні, громадянин Грузії), з проханням надати сприяння всебічному і повному проведенню досудового розслідування та недопущення можливих протиправних дій з боку посадових осіб Генеральної прокуратури України.

Хаджишвілі повідомив, що з квітня 2016 на нього і на підприємства групи RISOIL S.A. здійснюється неправомірний тиск з боку співробітників одного з управлінь ГПУ, а саме Кримського управління Генеральної прокуратури України.

У зв'язку з цим народний депутат Іван Мірошниченко просить Генпрокурора Луценка перевірити правомірність дій його підлеглих: співробітників зазначеного управління, прокурорів, які здійснюють нагляд за дотриманням законності в цьому провадженні, і заступника Генпрокурора Матіоса А.В.

Хаджишвілі заявляє, що зазначені особи з корисливих мотивів, систематично здійснюють тиск на представників компаній групи RISOIL S.A. Зокрема, за словами Хаджишвілі, порушене стосовно одного з підприємств групи кримінальне провадження є повністю сфальсифікованим, а його мета - створення таких умов, за яких компанії Risoil S.A. було б неможливо працювати, а сам Хаджишвілі був би змушений надати неправомірну вигоду правоохоронцям.

У свою чергу адвокат Володимир Лисенко, який захищає інтереси Хаджишвілі, звернувся в Національне антикорупційне бюро із заявами про злочин, що здійснюється зазначеними працівниками прокуратури. У документах він детально викладає суть конфлікту, що виник, і неправомірних дій правоохоронців.

Посилаючись на факти, наведені адвокатом Лисенка у відповідних заявах, народний депутат Мірошниченко в своєму запиті запитує: "Чому досудове розслідування триває, якщо в матеріалах кримінального провадження є факти, які в повній мірі спростовують позицію органу досудового розслідування, про вчинення злочину, також виникає питання про правомірність проведення обшуку співробітниками ГПУ, оскільки зазначені дії, можливо, були спрямовані на чинення тиску на підприємство для подальшого отримання неправомірної вигоди".

На думку депутата, викладені обставини свідчать, що, незважаючи на необґрунтованість та наявність відвертих протиріч у матеріалах кримінального провадження, досудове розслідування здійснюється з грубим порушенням норм Кримінально-процесуального законодавства.

При цьому, як вважає Хаджишвілі, таким чином "співробітники Кримського управління ГПУ і їхнє керівництво намагаються змусити представників великого бізнесу в Україні надавати неправомірну вигоду працівникам правоохоронних органів".

Сторінки з відповідних згаданих документів наведені нижче.

Заява про злочин в НАБУ адвоката Лисенка.


документ заявлениедокумент заявлениедокумент заявлениедокумент заявлениедокумент заявлениедокумент заявлениедокумент заявление

Також дивіться: За вимагання й отримання 140 тисяч гривень хабара на Львівщині затримано помічника нардепа з коаліції, - Матіос. ФОТОрепортаж

Депутатський запит народного депутата Івана Мірошниченка.

документ запросдокумент запросдокумент запросдокумент запросдокумент запросдокумент запросдокумент запросдокумент запрос

Источник: https://ua.censor.net.ua/n422284
VEhrNGRrdzVRM2d3V21KUmREbERPVEJNV0ZKbldIcFJkWFJES3pCWlJGSm5PVU12TUZsaVVteDBSMUJtVGtNdk1GbEVVWFowUXpZd1dWQlNaMDVEZHpCWlRGSm5PVWRCTUV4Q09EQktVRkZ1T1VOcQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору